Система Orphus

Тренінг для директорів новостворених інлюзивно-ресурсних центрів Полтавської області

Уперше у Полтавській області на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського 19-21 березня 2019 року відбувся навчальний тренінг «Організаційно-методичні засади діяльності  інклюзивно-ресурсних центрів» для директорів новостворених ІРЦ. 

Сьогодні однією із потужних реформ у сфері інклюзивної освіти є реорганізація психолого-медико-педагогічних консультацій у сучасні інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ), що покликані допомогти дітям отримати якісну освіту та жити повноцінним суспільним життям. Фахівці інклюзивно-ресурсного центру допомагають батькам обрати, які саме психологічні, педагогічні та освітні послуги потрібні їхнім дітям, і де їх можна отримати.

Відкриття тренінгу відбулося в оновленій лабораторії НУШ на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічного освіти ім. М.В. Остроградського.

Мета тренінгу: розвиток посадово-функціональних компетентностей педагогічних працівників інклюзивно-ресурсних центрів у контексті реалізації освітніх реформ, зокрема Концепції «Нова українська школа», у напрямі інклюзивної освіти.

В рамках навчання розглянуто наступні блоки:

  • специфіка роботи ІРЦ та їх взаємодію із закладами освіти. Ролі працівників ІРЦ у забезпеченні інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами;
  • розуміння відмінностей між медичною та соціальною моделями інвалідності;
  • проведення комплексної оцінки розвитку дитини та механізмів складання Індивідуальної програми розвитку;
  •  механізми протидії булінгу в освітньому середовищі.

З вітальним словом до присутніх звернувся Зелюк В. В., к.п.н., ректор ПОІППО ім. М.В. Остроградського, який наголосив на важливості розвитку інклюзивної освіти на шляху до забезпечення якісного навчання дітей з особливими освітності потребами, неохідності впорядкування роботи мультидисціплінарних шкільних команд та інклюзивно-ресурсних центрів області.

З питань реалізації впровадження Концепція Нової української школи у Полтавській області виступила Корягіна Н.В., к.п.н., перший проректор ПОІППО ім. М. В. Остроградського

Калініченко І. О., к.п.н., завідувач кафедри педагогічної майстерності таінклюзивної освіти, ознайомила учасників з методикою проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини для забезпечення якісної участі в освітньому процесі та використання методик, а саме: Шкала інтелекту Векслера для дітей - Видання четверте WISC-IV, Скринінгова шкала розладів аутистичного спектра CASD, Шкали для оцінки розладу дефіциту уваги та гіперактивності Conners-3, Психоосвітній профіль РЕР-3 за методикою TEACCH, Шкала продуктивності Лейтера - Видання третє Leiter-3.

Під керівництвом тренерів Горбаньової С. В., старшого викладача кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти, та Кобель Л. Ю., заступника директора Полтавського  СНВК №45 учасники тренінгу опановували нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти, індивідуальну програму розвитку (ІПР), механізми моніторингу ІПР.

Хорошева Т.В., методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М. В. Остроградського представила особливості інструментів  комплексного психолого-педагогічного вивчення дитини та аспекти взаємодії з батьками.

Учасники тренінгу мали змогу ознайомитися з основами діловодства та архівування документації в інклюзивно-ресурсних центрах та роботою сайту спільноти інклюзивно-ресурсних центрів Полтавщини

По завершенню тренінгу кожен учасник отримав сертифікат та доступ на онлайн-диск з розміщеними навчальними та методичними матеріалами.

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Калініченко І.О., Горбаньова С.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.