Система Orphus

Про проведення тренінгу для вихователів закладів дошкільної освіти області «Гра по-новому. Сучасні підходи до організації ігрової діяльності з дошкільниками»

20 березня 2019 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся тренінг на тему «Гра по-новому. Сучасні підходи до організації ігрової діяльності з дошкільниками». У роботі тренінгу взяло участь 45 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти області.

 

Метою тренінгу було розширити теоретичні знання та вдосконалити практичні вміння педагогів області щодо особливостей організації ігрової діяльності з дітьми дошкільного віку. Визначити значення та місце гри в житті дитини. Пригадати класифікацію та види ігор. Розкрити особливості творчих ігор: сюжетно-рольової, режисерської та конструктивно-будівельної. Розширити уявлення педагогів щодо використання нетрадиційних матеріалів для створення ігор з дошкільниками. Сприяти інноваційному пошуку вихователів щодо нових форм організації ігрової діяльності сучасних дошкільнят.

Початком тренінгу стало запрошення учасників до «Ранкового кола», де відбулося знайомство педагогів та створення позитивної атмосфери співпраці та взаєморозуміння за допомогою різноманітних ігрових вправ: «Цікаві привітання», «Знайди собі пару», «Гірлянда гарного настрою», «Ланцюжок співпраці».

В основній частині вихователі демонстрували свої знання про класифікацію, види та назви ігор з дітьми у закладі дошкільної освіти, ділилися власним досвідом роботи, щодо сучасних підходів до організації ігрової діяльності з дошкільниками.  Для активізації співпраці та командної взаємодії учасників проведено ігрові вправи «Австралійський дощ», «Руханка з прискоренням», «Магазин іграшок».

У практичній частині тренінгу педагоги мали змогу самостійно відтворити сюжети різних ігор з використанням нетрадиційного матеріалу та презентували свої творчі роботи. Цікавим відкриттям стало ознайомлення вихователів з технологією «Шість цеглинок». Ігрові вправи з використанням Лего-цеглинок, емоційна Smart-зарядка нікого не залишили байдужими.

Підсумком зустрічі стало спілкування у «Рефлексійному колі», де   колеги висловлювали свої позитивні враження та побажання під час ігрових вправ «Це чудово»,«Башточка бажань».   

По завершенню учасники отримали презентацію тренінгу, дидактичні матеріали в скарбничку ігор та відео-презентацію досвіду роботи педагогів закладів дошкільної освіти.

Хочеш бути здоровим – грайся,

              Хочеш бути розумним – грайся,

                                         Хочеш бути щасливим – грайся! 

 

Завантажити матеріали заходу

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Корф І.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.