Система Orphus

Літературний місток пам’яті: краєзнавчий аспект

Полтавський край багатий на літературні таланти. За дослідженням відомого літературознаваця П.П.Ротача, Полтавщина дала Україні близько 1500 імен письменників та діячів, дотичних до літератури.

 

         З метою пошанування письменників-ювілярів ПОІППО запропонував проект “Літературний місток пам’яті: краєзнавчий аспект”, який присвячений творчості Олекса Коломійця, Панаса Мирного, Павла Загребельного, Остапа Вишні, Івана Котляревського.

         Відкриття цього заходу відбулося в Лохвицькій гімназії №1, де пошанували О.Ф. Коломійця з нагоди 100-річчя з дня народження.

         Відбулося засідання районної літературної студії “Зорецвіт”, на якому звучало слово письменника і про письменника. Говорили учителі, друзі, діти, науковці.

         Цікавими були виступи Мелешко В.А., к.ф.н ПНПУ ім. В.Г.Короленка, Божко В.О. учителя Лохвицької гімназії №1. Спогадами дружби поділився Пономаренко М.І.

         Школярі Лохвицької гімназії №1 показали уривок із п’єси О.Коломійця “Фараони”. Майстерно виголосив монолог із п’єси “Завтра — Помпея” учень Токарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Пономаренко Володимир.

         Свою поетичну майстерність продемонстрували полтавські письменники Вовченко Г.В., Беля В.М., а також учениця Заводської ЗОШ І-ІІІ ст. Абакумова Катерина.

         З відеословом до учасників звернулася донька письменника Оксана Олексіївна Коломієць, яка розповіла про свого батька та подякувала за пам’ять про нього.

         Захід був насичений цікавою інформацією,     емоційними номерами художньої самодіяльності учнів та вчителів.

         Провідну роль у підготовці свята відіграла методична служба - завідувач РМК Савинська Т.І. та методист Науменко В.В.

         Начальники відділів освіти районної держадміністрації та міськради Яковенко Т.В. та Заїка Т.В. передали естафету Миргороду, де у травні вшановуватимуть Панаса Мирного з нагоди 170-річчя з дня народження.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Коваленко О.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.