Система Orphus

Освітяни експериментальних закладів з медіаосвіти Полтавської області навчались вирізняти фейкові новини та маніпуляції за матеріалами DW Akademie Europe and Central Asia (Німеччина)

12-13 лютого 2019 року учасники першої та другої (посиленої) фази навчання з медіаграмотності DW Akademie Europe andCentral Asia (Німеччина) з Полтавської області Гринько Валентина Володимирівна (магістр з психології, головний бібліотекар відділу соціокультурної роботи ПОБЮ ім. О.Гончара, керівник студії медіакультури та грамотності «Відкритий простір») та Цеба Ірина Іванівна (методист відділу освіти, молоді та спорту Карлівської районної державної адміністрації Полтавської області, практичний психолог) провели другий тренінг за програмою «Фейкові новини та маніпуляції». У заході взяли участь працівники освіти, які через обмежену кількість учасників, не мали можливості долучитись до тренінгу 9-10 січня 2019 року.

Протягом двох днів учасники (31 освітянин Полтавської області) осмислювали поняття «критичне мислення», «критичне мислення в медіа», «когнітивне упередження», «якорування», «неповоротні витрати», «прокляття знання», «евристика доступності», «ефект Даннінга-Крюгера», «факт», «думка» «факт-чек» та інші. Педагогічні працівники отримали досвід виокремлення ознак маніпуляцій, інформаційної війни у повідомленнях, що найчастіше зустрічаються в українських медіа (замовчування небажаних фактів, пряма неправда, політичні евфемізми/дисфемізми або корупція мови, анонімність джерел, представлення позиції однієї сторони, вихваляння одного політика чи політичної сили, надмірна увага до псевдоподій, сенсаційність).

Тренери формували усвідомлену поведінку учасників у соціальних мережах (застосовувати критичне мислення для аналізу інформації; розрізняти факт і судження, маркери ідентифікації, пропаганду і маніпуляції; ідентифікувати маніпулятивні технології; створювати інформаційні повідомлення за стандартами; перевіряти факти). Надали інформацію з теоретичних основ журналістської етики і законів, що захищають свободу слова і регулюють роботу журналістів.

Захід організований спільними зусиллями центру практичної психології та соціальної роботи, центру педагогічних інновацій та інформації Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

За результатами тренінгів з медіаграмотності організаторами заходів, на допомогу освітянам, готується збірник завдань з різних   навчальних предметів із використанням елементів медіаосвіти.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Муліка К. М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.