Система Orphus

Конкурс крокує планетою…

З метою піднесення престижу української мови серед учнівської та студентської молоді, виховання пошани до культури та традицій українського народу 19-ий рік поспіль в Україні проводиться Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. За останні роки у ньому взяли участь близько 5 мільйонів людей із понад 20 країн світу.

 

ІV (заключний) етап цього конкурсу пройшов 16 лютого 2019 року. На Полтавщині цей захід приймала Полтавська гімназія «Здоров’я» №14 (директор Піддубна В.В.). Спочатку відбулося вшанування переможців обласного етапу, які отримали дипломи та книги-подарунки. Учителі та викладачі відзначені грамотами Департаменту освіти та науки Полтавської облдержадміністрації, а також обласною організацією “Просвіта”, яка подарували книжки. Присутні отримали емоційний заряд від номерів художньої самодіяльності педагогічного та учнівського колективу гімназії.

Переможців вітали: Зелюк В.В, ректор ПОІППО; Степаненко М.І., ректор ПНПУ; Кульчинський М.Г., голова обласної організації «Просвіта».

За дорученням Ліги українських меценатів Вовченко Г.В. відкрила пакет із завданнями. Учні 3-4 класів виконували завдання 1 годину, 5-8 – 2 години, студенти вишів та учні професійно-технічних навчальних закладів – 3 години.   Усі роботи надіслано в Лігу українських меценатів для перевірки.

Організатори конкурсу: Міністерство освіти і науки України, Ліга українських меценатів, Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського.

Як зазначає виконавчий директор Ліги українських меценатів М.Слабошпицький,   - «Цей конкурс тривалий у часі. Ми розуміємо, що він не розв’яже всіх мовних проблем, але він позитивно впливає на мовну ситуацію в Україні. Ми вважаємо, що чим більше буде заходів такого характеру, спрямованих на піднесення соціального престижу державної мови в Україні, тим краща ставатиме ситуація з ним».

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Коваленко О.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.