Система Orphus

ПОІППО реалізує проекти міжнародного співробітництва в галузі громадянської освіти

21 січня 2019 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського відбувся семінар для учасників словацько-українського проекту «Активний громадянин – ефективна влада». ПОІППО координує роботу по проекту в Полтавській області в рамках угоди про співробітництво з Центром європейської політики (Братислава, Словаччина) та «Світ розвитку суспільства» (Ужгород, Україна).

На Полтавщині в проекті задіяно 9 команд учнів з Полтави, Кременчука та Хорола. Під час семінару команди представляли свої проекти розвитку громад, ідеї яких розроблялися з травня минулого року. За результатами конкурсу дві команди з нашого регіону пройшли до фіналу, який відбудеться в Києві 8-9 квітня 2019 р. Кращими з кращих стали проекти "Чисте місто" (Хорольська гімназія) та "Мистецтво - шлях до культури нації" (КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 28").

До відома, проект «Активний громадянин – ефективна влада» започатковано у зв’язку зі зміною парадигми громадянської освіти, він надає молодим людям необхідні знання про своє громадянство через реальні дії. Діяльність в проекті навчає молодь бачити суспільні проблеми, визначати можливі рішення (політику) для поліпшення поточної ситуації та розробляти ефективні заходи для того, щоб державні органи могли виконувати свою роль та забезпечити належне виконання волі громадян. Важливо також сфокусувати увагу на зміні мислення не тільки молоді, але також вчителів, молодіжних працівників та персоналу державного управління. Ціллю проекту є сприяння появі партнерських відносин між громадянським суспільством та державними органами влади, з тим щоб досягнуті зміни могли мати шанс залишитися і після завершення проекту.

Протягом усього проекту з допомогою навчальних семінарів та консультацій молоді люди у віці 15 – 18 років здобувають досвід виробляти якісні пропозиції щодо формування державної політики, яка може сприяти вирішенню дефінованих ними проблем місцевої громади. В той же час, завдяки партнерству з шкільними активістами та молодіжним працівниками, вчителями громадськими діячами формується методологія громадянської освіти, заснована на ставленнях, навичках, знаннях та діях для вирішення реальних проблем.

Проект реалізується у 12 містах України. Його учасниками є 36 команд із 12 шкіл. У попередньому етапі проекту було проведено підготовчий тренінг для 16 вчителів, методистів та молодіжних працівників, а також чотири регіональні семінари з учнями в Ужгороді, Миколаєві, Запоріжжі та Полтаві. У результаті цих навчальних подій всі команди учасників розробили базові проекти з покращення довкілля та ефективної взаємодії місцевої громади. На сьогодні триває реалізація учнівських проектів за консультативної підтримки групи експертів СЕРу.

Кінцевим результатом проекту буде відео або серія відеороликів з реалізації проекту з навчальним та методико підтримуючим вмістом.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Устименко Т.А.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.