Система Orphus

Інноваційні підходи до вирішення проблеми жорстокості та насилля в освітніх закладах Зіньківщини

13-15 червня 2018 року Зіньківським районним методичним центром Зіньківської районної ради спільно з Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського ОІППО проведена підготовка17 спеціалістів психологічної служби у системі освіти Зіньківського району до упровадження медіації, як відновної стосунки конфліктуючих інноваційної технології. Учасники розглянули поняття «інновації у діяльності працівників психологічної служби у системі освіти»; «жорстокість», «насилля», «агресія»: психологічний аспект. Проаналізували Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», зокрема, у частині, що стосується професійної діяльності педагогічних працівників. Тренінг сприяв розширенню уявлення учасників про сутність «медіації», як інноваційної технології розв’язання конфліктів у системі освіти. Психологи, соціальні педагоги Зіньківщини набули процедурних навичок проведення медіації, розвивали особистісні особливості, комунікативні навички, необхідні в роботі медіатора.

12 грудня 2018 року методистами центру практичної психології Полтавського ОІППО (Мулікою К.М.), з психологічної служби у системі освіти Зіньківського району (Попович Р.М.) у рамках засідання інтервізійної групи підбито підсумки упровадження медіації у школах. Обговорили та усвідомили успіхи та складнощі ведення переговорів у конфлікті, переваги медіації над іншими, традиційними підходами розв’язання конфліктів (поступками, компромісом). Наголосили на важливості систематичної методичної підтримки при упровадженні інновації.

Визначили подальші спільні дії Полтавського ОІППО та психологічної служби Зіньківщини щодо здійснення організаційних, методичних, навчальних заходів з інтеграції медіації в освіту, підвищення психологічної культури педагогічних працівників.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Муліка К. М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.