Система Orphus

Організація у Полтавській області психологічного сервісу для кривдників та постраждалих, передбаченого Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Відділом у справах сім’ї та молоді Полтавської облдержадміністрації та Полтавським ОІППО 23-25 листопада та 3-5 грудня 2018 проведена підготовка фахівців області до реалізації програм для кривдників (комплекс заходів, спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків) та постраждалих (комплекс заходів, спрямованих на позбавлення емоційної залежності, невпевненості у собі та формування у постраждалої особи здатності відстоювати власну гідність) відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

 

У навчанні взяли участь спеціалісти (провідні фахівці, головні спеціалісти управління у справах сімей та дітей виконавчих комітетів) центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділів освіти, шкільні психологи, психолого-медико-педагогічних консультацій (31 особа).

Важливим у новому законодавстві України є бачення Особистості як динамічного психічного формування, що постійно змінюється та піддається численним зовнішнім і, перш за все, соціальним впливам. Людині (кривднику та постраждалому) відповідно до Закону України має надаватись саме психологічна, психотерпевтична допомога, оскільки педагогічні методи для переоцінки цінностей особистості та зміни поведінки дорослої людини можуть бути неефективними. Важливо розхитувати радянські стереотипи мислення, пов’язані з очікуваннями, що після реалізації програми кривдник не має коїти злочинів (саме у цьому учасники тренінгу вбачають найбільшу загрозу для себе, як для спеціаліста). Відповідальність спеціаліста – надавати професійну допомогу особистості, проте, клієнт самостійно визначає свій подальший життєвий шлях та несе за це відповідальність.

Наголошуємо, що в Україні, у Полтавській області робляться лише перші кроки на шляху розбудови психологічного сервісу для кривдників та постраждалих, учасники тренінгу визначили найбільш важливі, необхідні кроки влади у цьому напрямку: чіткий розподіл функцій між суб’єктами, які надають послуги сім’ям, дітям, молоді; обладнання місця для надання психологічної допомоги кривдникам та постраждалим; визначення спеціалістів (а не довантаження), які обов’язково мають психологічну/психотерапевтичну освіту та мають можливість підтримувати особистісну та професійну ресурсність; наявність нових методичних рекомендацій відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

До проведення навчання долучились: Ігор Красильніков, кандидат психологічних наук, спеціаліст із проблем особистості та внутріособистісних конфліктів; Руслан Ільченко, психолог, керівник "Реабілітаційного центру "ВИХІД Є!", спеціаліст з проблем залежностей та методу Мюррей; Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління — начальник відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської облдержадміністрації;Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини; Ганна Шпортун, головний спеціаліст з питань сімейної політики та попередження насильства в сім’ївідділу у справах сім’ї та молоді Полтавської облдержадміністрації.

Автор Програми тренінгу Катерина Муліка, методист центру практичної психології та соціальної роботи Полтавського ОІППО.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Муліка К.М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.