Система Orphus

На ІІ обласному форумі педагогічних працівників експериментальних закладів освіти учасники презентували свою інноваційну освітню діяльність

На ІІ обласному форумі педагогічних працівників експериментальних закладів освіти учасники презентували свою інноваційну освітню діяльність 30 листопада 2018 року у Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся ІІ обласний форум педагогічних працівників експериментальних закладів освіти (ознайомитися з програмою та матеріалами форуму).

 

Захід зібрав близько 80 педагогічних працівників із 60 закладів освіти області,на базі яких проводиться проектна, дослідно-експериментальна діяльність всеукраїнського та регіонального рівня, учасників спеціальних дослідницьких груп, організованих у рамках виконання програм педагогічних експериментів, вчителів, які цікавляться темами форуму, науковців Інституту модернізації змісту освіти МОН, представників інноваційних освітніх проектів всеукраїнського рівня, науковців та методистів ПОІППО.

Мета форумупрезентація та поширення результатів педагогічних досліджень сучасного змісту освіти, авторських методик, технологій, інноваційних методів та форм роботи, моделей навчального та виховного процесів, управлінської діяльності в закладах загальної середньої освіти, отриманих в результаті дослідно-експериментальної діяльності регіонального та всеукраїнського рівня закладів загальної середньої освіти Полтавської області.

Дослідна та експериментальна діяльність вчителя набуває особливої ваги, оскільки ефективно перевірити результати запровадження педагогічних інновацій може експеримент. Підтвердженням цього в Полтавській області є тенденція останніх років до зростання кількості закладів освіти які беруть участь в експериментальній діяльності: у 2015 році – 36 закладів загальної середньої освіти, у 2018 – 95.

Актуальними на форумі стали питання досвіду та проблем педагогічних експериментів, пріоритети інноваційного розвитку закладів загальної середньої освіти; упровадження освітньої робототехніки в закладах дошкільної та загальної середньої освіти; мейкерства як нового підходу до впровадження STEM-освіти; моделювання освітнього середовища учнів на основі діяльнісного підходу; науково-методичні засади створення моделі психолого-педагогічної та соціальної реабілітації й інтеграції дітей із загальними розладами розвитку (спектр аутизму).

Під час практичної частини форуму проведені майстер-класи: «Діяльнісний підхід до навчання: інновація в дії», «Дизайн електронного помічника для навчання: кроки освітньої робототехніки на шляху інтеграції освіти», «Дизайн освітнього середовища. Про що говорять шкільні стіни?», «Кейс-метод як інструмент розвитку соціальної компетентності педагога», «Розвиток критичного, піклувального та креативного мислення засобами мистецтва», працював Консультаційний центр з питань організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами. Роботу форуму висвітлено в новинах телеканалу «Місто».

Учасники форуму прийняли резолюцію, у якій підкреслили, що необхідно сприяти розвитку та впровадженню інновацій у практику освітніх закладів Полтавщини, продовжувати науково-методичну підтримку експериментальних закладів освіти, творчих груп (об’єднань педагогів, батьків, фахівців у інших галузях) із метою вироблення ними спільних інноваційних підходів до навчання та виховання дітей, а також обміну передовим досвідом, збагачення творчими ідеями.

Нагадаємо, що І обласний форум педагогічних працівників експериментальних закладів освіти проводився у 2015 році (переглянути архів форуму).

Довідково: «мейкерство» від англ. make перекладається як «робити», «створювати». Мейкери ставлять перед собою завдання покращити життя з допомогою винаходу. Мейкери використовують мікс цифрових та ремісних навичок щоб створювати та розповсюджувати винаходи задля приватного використання та використання їхніми громадами. Детальніше про мейкерство у сучасній українській школі читайте на сторінках сайту Інституту модернізації змісту освіти, платформі EdEra.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Максименко Л.М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.