Система Orphus

Світ без бар'єрів

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю 3 грудня 2018 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проведено круглий стіл “Світ без бар'єрів”. Захід підготовлено новоствореним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти інституту.

 

Учасники заходу, а це педагогічні працівники закладів дошкільної освіти, вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти та працівники інституту, мали змогу обмінятися думками з приводу руйнування психологічних, фізичних, соціальних бар'єрів та формування толерантного ставлення для забезпечення всім рівних можливостей у суспільстві.

Старший викладач кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти інстуту С.В. Горбаньова окреслила основні принципи впровадження інклюзивної освіти як одного з важливих аспектів Нової української школи. Методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Н.П.Токаренко наголосила на необхідності саме раннього залучення дітей з інвалідністю до виховання у дошкільних закладах, де починається формування толерантністі до особливих потреб кожної дитини.

У круглому столі взяла участь голова обласної Благодійної організації “Зернятко” Л.М.Іващенко, яка з власного досвіду виховання доньки з особливими потребами поділилася важливістю наявності співпраці батьків, педагогів та громади задля створення безбар'єрного середовища для розвитку всіх дітей.

Підсумком заходу стало стійке переконання учасників заходу, що багатоманітність — не проблема, а величезний ресурс для життя і навчання в суспільстві, прикладом чого були наведені приклади досягнень та внесків осіб з особливими потребами та інвалідністю у нашій країні.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Токаренко Н.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.