Система Orphus

У Руденківці працювала Школа керівників опорних закладів

Обласний семінар-практикум «Роль управління в сучасній системі освіти в умовах структурної реорганізації» (23.11.2018) був організований працівниками кафедри менеджменту освіти ПОІППО і проведений на базі Опорного закладу «Руденківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Руденківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області» (директор Дігтяр А.В.) невипадково: школа нещодавно перейшла у підпорядкування Руденківської ОТГ, що, у свою чергу, не має повноцінного відділу освіти чи методичного кабінету.

 

Мета заходу: об’єднання інтелектуальних зусиль науковців і практиків Полтавської області у справі забезпечення рівного доступу учнів до якісної освіти, підвищення управлінської компетентності керівників опорних шкіл; формування усвідомлення необхідності постійного розвитку та саморозвитку керівників та педагогів опорних шкіл у сучасній системі освіти в умовах структурної реорганізації.

Учасниками сталикерівники опорних закладів освіти, представники місцевої влади, науково-педагогічні і педагогічні працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

Найактивніше обговорення учасників із переходом у дискусії мали виступи Бульбахи Сергія Володимировича, голови Новосанжарської РДА, про децентралізацію як одну з реальних реформ, що виведе освіту України на якісно новий рівень; Головка Сергія Івановича, голови Руденківської сільської ради Новосанжарського району, про роль депутата місцевої ради в процесі упровадження реформ в освіті; Курмишевої Ніни Іванівни, к.п.н., доцента кафедри менеджменту освіти ПОІППО, про особливості управління опорними закладами освіти в умовах структурної реорганізації; Дігтяра Андрія Васильовича, директора ОЗ «Руденківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Руденківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області», про фінансову грамотність як чинник успішного упровадження фінансової децентралізації в НУШ та про проектний менеджмент у роботі з ініціативами громадян.

Насиченою була і практична частина семінару. Досвідом роботи в європейській та міжнародних програмах “eTwining”, “Корпус Миру США в Україні”, “ТЕА” ділилася Лях Світлана Анатоліївна, учителька англійської мови вищої кваліфікаційної категорії, “вчитель-методист” ОЗ «Руденківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Руденківської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області». Пізнавальними були продемонстровані здобутки педагогів опорного закладу: Коробкіної Лариси Василівни, учительки зарубіжної літератури вищої кваліфікаційної категорії, “старшого вчителя”; Карась Олени Миколаївни, соціального педагога другої вищої категорії; Мостової Олени Вікторівни, учительки музичного мистецтва вищої кваліфікаційної категорії, “учителя-методиста”, керівника естрадної студії “Зорепад”; Деревні Юлії Михайлівни, хореографа естрадної студії “Зорепад”.

Обговорення тривало й дорогою додому. Проведений захід було розцінено як вагомий крок на шляху впровадження в життя реформ децентралізації та української освіти на регіональному рівні. Адже такі зустрічі демонструють ефективність співпраці різних опорних закладів освіти між собою та з різними інституціями у рамках освітньої системи, бажання спільно долати нагальні проблеми, узагальнювати та поширювати позитивний управлінський та педагогічний досвід.

Завантажити матеріали заходу можна за посиланням (гугл-диск): https://drive.google.com/drive/folders/1X-mzyGl5jAlMVGsGmjSNzOa5Pf1jDPsS?usp=sharing

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Курмишева Н.І.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.