Система Orphus

Круглий стіл «Наступність дошкільної і початкової ланок освіти в умовах Нової української школи»

На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 30 жовтня 2018 року відбувся круглий стіл для вихователів дошкільних навчальних закладів та вчителів початкових класів  загальноосвітніх закладів області з проблеми «Наступність дошкільної і початкової ланок освіти в умовах Нової української школи».

 

В.О. Сухомлинський говорив, що «школа не повинна вносити різкого перелому в життя дитини. Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити сьогодні те, що робила вчора. Нехай нове з'являється в її житті поступово і не збентежує лавиною переживань».

Метою зібрання стало розкриття широкого спектру думок щодо вирішення проблеми наступності між дошкільною та початковою ланками освіти і обговорення ряду важливих питань з метою визначення можливих шляхів їх вирішення.

Сьогодні школа і дитсадок тісно співпрацюють у питанні наступності і, як результат, забезпечують нерозривний зв'язок дошкільної та початкової освіти. Усі учасники круглого столу дійшли висновку: тільки за умови забезпечення тісних контактів між дошкільним закладом та школою, здійснення правильного контролю, використання різних форм методичної роботи повністю залежить успіх вирішення проблеми підготовки дитини до школи.

Відповідно до основних ідей концепції Нової української школи та положень Державного стандарту початкової освіти з метою забезпечення наступності змісту та уникнення його дублювання в освітніх програмах дошкільної і початкової освіти рекомендується посилити розвивальну і виховну складові освітнього процесу, надати пріоритет соціалізації, моральному вихованню, формуванню мотивів пізнавальної діяльності тощо.

Разом з тим, учасники зібрання застерігають від надмірної інтенсифікації інтелектуального розвитку дітей, до якої схиляються окремі педагоги закладів дошкільної освіти, аргументуючи це попитом батьків щодо необхідності підготовки дитини до навчання у школі.

Під час обговорення проблеми було наголошено, що Державним стандартом початкової освіти навчання дитини писемному мовленню (читання, письмо) передбачено в початковій школі. Разом з тим, неприпустимо штучно уповільнювати індивідуальний темп розвитку дитини, не задовольняючи інтереси та потреби старших дошкільників. Доцільною є організація освітнього процесу, орієнтованого на зону найближчого розвитку дитини.

Розв’язання цих завдань забезпечить плавний перехід із дошкільного дитинства в школу дітей із різними стартовими можливостями, тобто дозволить реалізувати головну мету наступності двох суміжних ланок освіти, створити умови для успішної адаптації дитини до шкільного навчання, розвитку її нових соціальних ролей і нової провідної діяльності.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Крилевець М.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.