Система Orphus

Про проведення Обласного форуму батьківської громадськості “Соціально важливі аспекти сучасної освіти”

Найбільший Форум батьківської громадськості в Полтавській області, який пройшов 25 жовтня 2018 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, цьогоріч обрав центральною темою “Соціально важливі аспекти сучасної освіти”.

Мету Форуму організатори визначили, як привернення уваги та висвітлення соціально важливих аспектів сучасної освіти: ліквідації соціальноїізольованості, що є наслідком негативного ставлення до поняття різноманітності; ознайомлення із сучасними формами співпраці освітян, батьків, громадськості щодо поліпшення суспільної моралі учнівської молоді, впровадження в закладах загальної середньої освіти заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу.

Форум розпочався зі слів вітання Зелюка Віталія Володимировича, кандидата педагогічних наук, доцента, ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, який наголосив, що найважливішими проблемами сьогодні в освіті є проблема інклюзивної освіти та протидія булінгу. Перед присутніми з промовою «Інклюзивне навчання у сучасному освітньому середовищі: підходи і бачення» виступила Горбаньова Світлана Володимирівна, старший викладач кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. Продовжили тему інклюзивного навчання доповіддю « “Сонячні діти”, прийняття та втілення», Жаркова Катерина, голова громадської організації “Сонячні діти” та вчитель початкових класів, магістр соціології із Великобританії Вар’янко-Іссом Оксана доповіддю “Інклюзивність в освіті Великобританії”.

Іншим важливим аспектом, який також безпосередньо пов’язаний із поняттям різноманітності – є питання цькування дітей – булінгу, як психологічної катастрофи, яка існує багато років і з кожним роком набирає все більших масштабів, приймає більш сучасні форми (кібербулінг) та стає жорстокішою. Цю тему у доповіді «Протидія булінгу в дитячому середовищі» розкрилаЗінюха Марина Олександрівна, інспектор із зв’язків з громадскістю управління патрульної поліції в Полтавській області. Та доповнила тему булінгу своїм виступом «Булінг як соціально-психологічна проблема суспільства»Муліка Катерина Миколаївна, завідувачка центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

У рамках тренінгової частини для батьків було проведено засідання трьох секцій:

- Толерантність до невизначеності в інклюзивному освітньому середовищі.Модератор:Хорошева Тетяна, методист центру практичної психології та соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського

- Толерантність — крок до гуманності. Модератор:Романенко Анжела, методист центру методології та методики формування цінностей Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

- Тренінгове заняття “Stand up against bullying now” (за методикою програми міжнародного обміну досвідом та молодіжних ініціатив Erasmus+). Модератори: Бечкало Зоя, методист центру методології та методики формування цінностей Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, Бечкало Неля, коуч, перекладачка, студентка Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Форум пройшов у дружній, невимушеній обстановці. А основним підсумком для всіх його учасників стало усвідомлення того, що проблеми освіти потребують спільних зусиль усіх, кому не байдуже підростаюче покоління, адже це наше майбутнє.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Бечкало З.М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.