Система Orphus

Проблемні питання розвитку громадянського діалогу в громадах — тема проектної діяльності ПОІППО

11-12 жовтня 2018 року організатори та учасники німецько-українського проекту «Мости партнерства задля розвитку місцевих громад» працювали в Пирятинській ОТГ.

 

Ця громада має значний досвід участі у міжнародних проектах, що сприяють розвитку її спроможності та впровадженню інструментів громадянського діалогу. Однак, є проблеми, що закономірно супроводжують реформу децентралізації та розбудову демократичних механізмів залучення мешканців до процесу прийняття важливих рішень у громаді.

Саме проблемі активізації громадянської участі був присвячений дводенний семінар-практикум «Політичний і громадський діалог як основа самоврядування в громадах».

У програмі семінару було потужно представлене місцеве самоврядування: міський голова та його заступники, старости сіл, депутати міської ради, працівники виконкому та актив громади. Питання, що виносились на обговорення зацікавили представників бізнесу, ЗМІ та третього сектору, які активно представляли свою позицію в дискусіях.

На семінарі було представлено ґрунтовний аналіз досвіду роботи Пирятинської ОТГ у створенні майданчиків громадського діалогу щодо проблем розвитку міста, організації громадських заходів та впровадження практик громадянської освіти молоді. Німецькі експерти високо оцінили цей досвід та поділилися власним баченням можливостей і ризиків такої діяльності в громаді, зважаючи на сучасні процеси, що відбуваються у світі та Україні (глобалізація, дигіталізація, культурне різноманіття та ін.)

Важливою складовою семінару стала панельна дискусія “Громадянська участь: як її поліпшити?”, яку модерували Тетяна Устименко (ПОІППО ім. М. В. Остроградського) та Ніна Зелюк ГО «Полтавське агентство розвитку територій»). Розмова експертів з аудиторією в такому форматі є новою для нашої практики, та всі слухачі панельної дискусії зазначили, що це була дійсно змістовна робота з продуктивним обговоренням теми.

Підсумовуючи два дні напруженої роботи учасники семінару зазначили, що він був корисним не лише для професійної, громадської роботи, але і для обдумування рішень, що приймаються в особистому житті. Це свідчить про те, що тема проекту відповідає актуальним викликам сучасності та резонує пошуку точок нашого спільного суспільного зростання.

До відома: Німецько-український проект: «Мости партнерства задля розвитку місцевого самоврядування», підтриманий Міністерством закордонних справ Німеччини, має за мету прискорити формування політичної культури та розвиток громадянських компетентностей молоді та дорослих Полтавщини, зокрема Пирятинської і Піщанської об’єднаних територіальних громад, в умовах децентралізації та на основі досвіду комун Землі Північний Рейн-Вестфалія.

Передбачається, що по завершенні проекту учасники будуть активно брати участь у виборчих процесах, громадських обговореннях, ініціювати заходи щодо поліпшення життя в громаді. Представники влади частіше і продуктивніше взаємодіятимуть із членами громади. Педагогічні працівники, представники громадських організацій зможуть ділитися отриманим досвідом із питань політичної культури з колегами, учнями, батькам, а також цільовим групам громадських організацій.

Проект реалізують:

  • Kultur-, Sport- und Freizeitverein «Vita» e.V. aus Dortmund, Deutschland;
  • Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, Полтава, Україна;
  • ГО «Полтавське агентство розвитку територій», Полтава, Україна;
  • Пирятинська міська об’єднана територіальна громада, Пирятин, Полтавська область, Україна;

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Тетяна Устименко

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.