Система Orphus

Мости партнерства… (реалізація німецько-українського проекту «Мости партнерства задля розвитку місцевих громад»)

10 жовтня 2018 року в стінах Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського зібралися ті, для кого такі поняття, як: «політична освіта», «активна громадянська позиція», «демократичний освітній простір» є на часі, ті, хто готовий змінювати та змінюватися. Учасниками конструктивної дискусії, що розгорнулася під час проведення круглого столу «Політична освіта дорослих як активних учасників громадянського суспільства», стали директори закладів загальної середньої освіти області, експерти з питань місцевої демократії та розвитку громад Німеччини, представники Пирятинської і Піщанської об’єднаних територіальних громад, члени громадських організацій, науково-педагогічні працівники Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

 

Круглий стіл було проведено в рамках реалізації німецько-українського проекту «Мости партнерства задля розвитку місцевих громад», який підтриманий Міністерством закордонних справ Німеччини. За мету проекту визначено перш за все розвиток громадянських компетентностей молоді та дорослих Полтавщини, зокрема Пирятинської і Піщанської об’єднаних територіальних громад, на основі досвіду комун Землі Північний Рейн-Вестфалія.

 Вступне слово ректора ПОІППО ім. М. В. Остроградського Віталія Зелюка, як і сам виступ, не залишили присутніх байдужими. Виступаючим було наголошено на успішності та нагальності процесу децентралізації та реформування української школи, репрезентовано мету діяльності та основні здобутки інституту. Наскрізною лінією виступу стала тема формування та розвитку якісної освітньої системи, конкурентноздатної і соціально адаптованої особистості, її громадянської і політичної культури.

Керівник проекту Ольга Ренш-Ветцель (Німеччина) зауважила, що це лише перший етап реалізації, попереду довга праця, що розпочнеться зі знайомства з проблемами та запитами громад. Наступний етап – навчання, а далі реальні конкретні кроки. Стратегічна мета проекту полягає в наскрізній ідеї політичної освіти для дітей і дорослих, як представників об’єднаної громади.

Міжнародний експерт Хельмут Курт (Німеччина) розпочав свій виступ із тлумачення сполуки «політична освіта», наголосивши на багатогранності цього поняття. Експерт говорив про необхідність «чути всіх» та «працювати з усіма» незалежно від статі, віку, поглядів, віросповідання… У промові п. Курта звучала також теза щодо особливостей політичної освіти в Німеччині, адже це два окремі напрямки просвітницької роботи з дітьми та дорослим населенням.

Особливості регіонального контексту громадянської освіти в Україні були представлені у фактажному та доволі промовистому виступі старшого викладача кафедри педагогічної майстерності ПОІППО ім. М. В. Остроградського, керівника ГО «Полтавське агентство розвитку територій» Марини Єщенко. Це і переконливі статистичні дані, і реальні кроки щодо вирішення проблеми громадянської пасивності наших співвітчизників.

Досвід об’єднаних територіальних громад щодо питань «політична освіта», «громадянська активність», «демократичний освітній простір» був висвітлений у виступах Раїси Андрейщук, заступника голови Пирятинської об’єднаної територіальної громади, та Василя Компанійця, заступника голови Піщанської об’єднаної територіальної громади.

Питання, що обговорювалися учасниками круглого столу, не полишили байдужим жодного. Протягом усієї роботи панувала здорова дискусія. Лунали питання, інколи доволі непрості та провокаційні. Було зрозуміло, що тема, обрана організаторами, не є штучною, її диктує саме сьогодення.

Отже, це лише початок. Стратегічну мету окреслено, завдання виписано, далі – реалізація.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Канівець З.М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.