Система Orphus

Науковий семінар «Менеджмент представлення кафедри та її працівників у світовому інформаційному просторі»

24 травня 2018 року відбувся науковий семінар «Менеджмент представлення кафедри та її працівників у світовому інформаційному просторі». Королюк С.В. ознайомила присутніх з міжнародними науковометричними базами даних, особливостями користування ними. Особливу увагу звернула на Google Scholar, ORCID, AKADEMIA, Research Gate і запропонувала науково-педагогічним працівникам долучитися до міжнародних реєстрів учених.

 

    Google Академія (Google Scholar) є вільно доступною пошуковою системою, яка забезпечує повнотекстовий пошук наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Академия Google класифікує статті так само, як і вчених, оцінюючи весь текст кожної статті, її автора, видання, в якому надрукована стаття та кількість цитувань даної роботи в науковій літературі. Наиболее релевантні результати завжди відображаються на першій сторінці.

     ORCIDМіжнародний реєстр учених. Некомерційна ініціатива зі створення єдиного реєстру учених з персональними алфавітно-цифровими кодами, які унікально ідентифікують учених та їх науковий доробок в межах світової науково-інформаційної спільноти.

     ACADEMIA– найпростіший спосіб обмінюватися документами з мільйонами людей у ​​всьому світі безкоштовно. Дослідження, опубліковане в PLOS ONE, показало, що статті, завантажені в Academia, отримують 69% приріст у цитатах більше 5 років.

       ResearchGate – науковий портал та соціальна мережа, засіб співробітництва між вченими з будь-яких наукових дисциплін. 

     Устименко Т.А. на основі даних про інститути післядипломної педагогічної освіти різних регіонів дала порівняльний аналіз їх діяльності в науково-методичній, організаційній та видавничих галузях.

     Дискусія на науковому семінарі виникла щодо визначення понять «розробка» впровадження «інноваційних» проектів, статусу наукових публікацій співробітників інститутів післядипломної педагогічної освіти.

     Працівники кафедри менеджменту освіти мають профілі (зареєстровані) на Google Академія й поставили за мету найближчим часом зареєструватися на AKADEMIA.edu або ORCID чи ResearchGate.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Королюк С. В., Устименко Т. А.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.