Система Orphus

Превентивне виховання в новій українській школі: яким йому бути – про це дискутували методисти основ здоров’я області

27 вересня 2018 року на базі Опорного навчального закладу Покровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів відбувся обласний науково-практичний семінар «Методика превентивного виховання учнів закладів загальної середньої освіти».

 

Актуальність теми семінару: «Методика превентивного виховання учнів закладів загальної середньої освіти» обумовлена результатами проведеного діагностування вчителів на курсах підвищення кваліфікації, запитами органів управління освітою та бажанням зробити здоровий спосіб життя трендом, популяризувати раціональне харчування, «здоровий дизайн» навчального середовища, фізичні активності та свідоме ставлення школярів до власного здоров’я.

Для наукового супроводу були запрошені науковці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г Короленка: Гриньова М.В., професор, д.п.н., декан природничого факультету, Оніпко В.В., професор, д.п.н., завідувач кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології, Григорович О.В., к.х.н. та інші науковці.

Великий інтерес викликала доповідь кандидата хімічних наук ХНУ Григоровича Олексія Владиславовича, який познайомив присутніх із сучасними світовими тенденціями в освіті, опануванням нового методу передачі знань та заохочення учнів - едьютеймент: навчання через гру.

Методист ПОІППО Козак Ірина Олексіївна ознайомила присутніх із сучасними методиками проведення уроків основ здоров’я та організації превентивного виховання у закладах освіти, особливостями запровадження спільного проекту Міністерства освіти та науки України, Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні», який здійснюється за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва впродовж 2015-2018 рр. та Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

Козак І.О. також повідомила, що з метою популяризації здорового способу життя та отримання можливості оновити STEM-лабораторії, тренінгові кабінети до 8 жовтня 2018 року заклади освіти можуть зареєструватись у «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальній трирічній соціальній програмі, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation і має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я.

У режимі дискусії було розглянуто ряд питань, що стосуються превентивного виховання школярів.

Зацікавлено вислухали доповідь методиста ПОІППО Дикої Ірини Володимирівни щодо організації підготовки вчителів до участі у конкурсі «Вчитель року» в номінації «Основи здоров’я» та «Інклюзивна освіта».

Про особливості Решетилівщини та конкретні факти допомоги закладам освіти повідомив голова районної ради Колотій Сергій Васильович. Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Решетилівської райдержадміністрації Зінченко Володимир Григорович виступив із доповіддю на тему:«Сучасна модель навчального закладу».

«Ціннісні орієнтири діяльності методичної служби району щодо здійснення науково-методичного супроводу упровадження здоров’язберігаючих технологій» - такою була доповідь Костогриз Алли Миколаївни, завідувачки районним методичним кабінетом відділу освіти сім’ї, молоді та спорту Решетилівської РДА. Вона навела також приклади плідної співпраці методичної служби та педагогічних колективів.

По завершенні теоретичної частини семінару всі учасники долучились до квесту «Перші кроки до здоров’я», який провели у різних локаціях: учитель музики Зленко Т.С. - «Музична школа Фіксиків»; вихователь Щербак Л.І. - «Школа тітоньки Сови»; учитель фізкультури, керівник туристичного гуртка Зимогляд Є.В. - «Лісова школа туризму»; учитель хореографії Колотій І.О. - «Танцювальна галявина».

       Досвідом методики проведення уроків-тренінгів поділились учителі основ здоров’я Покровської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вацька О. П. та Піщанської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Л.М. Дудки Андрійко Т.В., провівши урок у 6 класі «Значення води і харчування для розвитку і здоров’я підлітків» та майстер-клас «Хвороби цивілізації. Комп’ютерна, ігрова та Iнтернетзалежність».

Під час круглого столу науково-методичні працівники обмінялись думками щодо превентивного виховання та познайомилися з експрес-портретом Опорного навчального закладу Покровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, який презентувала директор Литвин Юлія Вікторівна, досвідом роботи Решетилівської ЗОШ І ступеня «Від Школи здоров’я до Школи культури здоров’я». Про «Становлення Школи здоров’я в сільській малокомплектній школі» розповідала Дмитренко В. І., учитель основ здоров’я Сухорабівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. «Роль навколишнього середовища для життя і здоров’я людини» - Тищенко Л. М., директор Калениківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. «Міжнародну проектну діяльність як один із шляхів формування екологічної грамотності школярів» висвітлила Платко І. В., директор Потічанського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» Решетилівської міської ради.

Гарним прикладом превентивного виховання були також виступи переможця районного етапу обласного фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» команди «Імпульс» Покровської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Боберської Ангеліни, учениці 4 класу Потічанського НВК.

За результатами семінару учасниками прийнято відповідні рекомендації.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Козак І.О.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.