Система Orphus

У Полтавському ОІППО відбулося засідання ректорату

10 вересня 2018 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося засідання ректорату, на якому було розглянуто питання: «Про реалізацію науково-педагогічного проекту «Інтелект України» у закладах освіти Полтавської області» (Доповідач:Корягіна Н.В., перший проректор інституту); «Про моделювання освітнього середовища Нової української школи» (Доповідач: Водолазська Т.В., старший викладач кафедри менеджменту освіти).

 

Корягіна Натілія Віталіївна у своїй доповіді представила заклади освіти Полтавської області, які з 1 вересня 2018 року розпочали навчання за освітньою програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Наталія Віталіївна зазначила, що проект розроблений у 2006 році та має наступність у середній та старшій школі. У Полтавській області учні перших класів 28 закладів загальної середньої освіти розпочали навчання за освітніми програмами, що не є типовими, а саме: «Освітня програма для 1-2 класу за системою розвивального навчання Д. Б. Ельконіна, В. В. Давидова та ін.»; «Освітня програма для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти «Інтелект України» (автор І.В. Гавриш); «Освітня програма для 1-2-х класів початкової школи за педагогічною технологією «Росток» (автор Т.О. Пушкарьова); «Освітня програма «На крилах успіху» для учнів 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти» (Інститут педагогіки Національної академії педагогічник наук, науковий керівник А.Д.Цимбалару).

Водолазська Т. В. у своїй доповіді розкрила зміст понять «шкільне освітнє середовище» та «моделювання шкільного освітнього середовища», виділила основні положення, що характеризують сутність поняття «освітнє середовище». Увагу було акцентовано на випереджальному характері моделі освітнього середовища, яка, виникаючи як інноваційна ідея, оформлюється й реалізується у процесі практичної діяльності учителя; постійно змінюється, розвивається; акумулює в собі розвиток попередніх систем, створює підґрунтя для моделей майбутнього; є інструментом переходу від наявного стану системи до бажаного. Було ознайомлено з нормативними документами, що регламентують діяльність учителя у процесі моделювання шкільного освітнього середовища.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Чупрікова Л.А.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.