Система Orphus

Відбулася нарада щодо роботи психологічної служби закладів інтернатного типу, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.

30 серпня 2018 року центром практичної психології та соціальної роботи ПОІППО  на базі Полтавського ОІППО ім. М.В. Остроградського проведено інструктивно-методичну нараду для спеціалістів психологічної служби закладів освіти обласного підпорядкування.Участь взяли 60 фахівців (практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти інтернатного типу, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., а також заступник директора з виховної роботи, методист науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Полтавській області).

 

Під час наради «Психологічне забезпечення та соціально-педагогічний патронаж у Концепції нової української школи» проаналізовано Положення про психологічну службу у системі освіти України (наказ МОН України від 22.05.2018, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.07.2018 № 885/32337). Розглянуто такі питання:

  • Місія психологічної служби у Новій українській школі: рефлексія професійної діяльності (Муліка К. М., методист центру практичної психології та соціальної роботи ПОІППО).
  • Форми розвитку професійної компетентності фахівців психологічної служби: професіоналізм та ризики (Хорошева Т. В., методист центру практичної психології та соціальної роботи ПОІППО).
  • Розвиток емоційної компетентності та збереження психічного здоров’я педагогічних працівників в період реформування освіти (Рискіна Н. В., практичний психолог Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»).
  •  Заклади освіти та громадські організації як партнери. Напрямки співпраці, алгоритм взаємодії (Височин О.А., практичний психолог Полтавського коледжу нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка).

Самойлюк О.М.,методист центру практичної психології та соціальної роботи ПОІППО, презентувала методичний посібник «Хто відповідає за соціальне благополуччя неповнолітніх»   (упор. О. М. Самойлюк– Полтава : ПОІППО, 2017. − 68 с.). В посібнику розкривається зміст соціально-педагогічного патронажу в закладах освіти, висвітлюються особливості діяльності суб’єктів соціальної роботи, запропоновано приклади документів про співпрацю. Учасники наради отримали друкований посібник для використання в роботі. Електронний варіант розташовано за посиланням http://poippo.pl.ua/nml/drukovana-produktsiia-poippo-pdf .

Після пленарної частини відбулася робота у секціях відповідно до категорій закладів освіти над проблемою визначення професійних компетенцій практичного психолога та соціального педагога закладу освіти.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Хорошева Т.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.