Система Orphus

На Полтавщині відбулася обласна серпнева конференція

22 серпня 2018 року у приміщенні Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Полтава, проспект Першотравневий, 5) відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2017/2018 навчального року та основні завдання на 2018/2019 навчальний рік».

 

Конференція тривала у вигляді панельної дискусії. Під час загальної панелі «Нова українська школа – шлях до відкриття нових можливостей» з вітальним словом до освітян звернулись заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло та куратор Полтавської області Міністерства освіти і науки Тетяна Запорожець.

У своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло наголосив, що нинішній рік – дуже відповідальний для влади й освітян, адже 1 вересня – не просто початок нового навчального року, це старт НУШ, початок реформи, розрахованої на 12 років. Звертаючись до представників громад, управлінь освіти, зазначив, що завдання звести до нуля черги в дошкільні навчальні заклади, поставлене урядом на 2019–2020 роки, надзвичайно актуальне й на Полтавщині, бо лише 85 % дітей області забезпечено місцями в ЗДО. Щоб отримати державну допомогу в будівництві дитсадка, О. Пругло закликав освітян і місцеву владу вже цього року підготувати й подати на експертизу проектно-кошторисну документацію, аби з наступного року можна було не тільки з державного, а й обласного бюджетів надати співфінансування для вирішення цієї нагальної проблеми полтавських громад.

Куратор Полтавської області Міністерства освіти і науки Тетяна Запорожець зазначила, що підвищення якості освіти в Україні – не лише один із головних пріоритетів уряду, а вимога сьогодення, вимога сучасних дітей та їхніх батьків, і наголосила, що саме від компетентності вчителів залежатиме успіх дитини в навчанні і подальшому житті. Надалі триватиме робота з пілотування 2 класу початкової школи, і освітян чекатиме друга хвиля перепідготовки педагогічних кадрів. У цьому році з держбюджету виділено значну суму, щоб надати можливість на місцях придбати меблі, підручники, обладнання, дидактичні матеріали. Т. Запорожець торкнулася також проблем профілізації старшої школи, зростання професійного статусу вчителя, проблем співпраці з батьками, якості освіти у місті й селі, перспектив створення в Україні інклюзивно-ресурсних центрів, яких зараз 322, а до кінця року планується 500.

Основні завдання освітньої галузі на 2018/2019 н.р. та підсумки минулого навчального року у своєму виступі окреслила директор Департаменту освіти і науки Олена Харченко. Зокрема, вона відзначила, що завдяки плідній роботі ПОІППО підготовлено 37 регіональних тренерів НУШ і всі 997 учителів, які працюватимуть із першокласниками, пройшли навчання, отримавши необхідні компетентності. Протягом 3-х останніх років на Полтавщині досягається 100-відсоткове забезпечення підручниками за рахунок їх перерозподілу. Це є можливим завдяки розробленій методистом ПОІППО Н. Атахатджаєвою спеціальній методиці, що використовується в усій України. Особливо О. Харченко наголосила на потребі підключення швидкісного Інтернету в кожній школі та створення інклюзивно-ресурсних центрів.

Обговоренню основного питання конференції були присвячені виступи директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренка, ректора Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, голови ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV р.а. Володимира Онищенка, голови Омельницької ОТГ Кременчуцького району Олександри Шереметьєвої, голови Громадської ради при ПОДА Володимира Голуба.

В роботі конференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, голова Полтавського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України Григорій Шумейко, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк, а також керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад; ректори закладів вищої освіти, керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, інтернатного типу; позашкільної освіти; працівники Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації.

Під час панельної дискусії «Якісна освіта як пріоритетний напрям у процесі впровадження Нової української школи» учасники зібрання працювали в групах з напрямів: новий освітній простір, інклюзивне навчання; діяльність закладів вищої освіти; сучасна професійна освіта; розвиток закладів інтернатного типу, позашкільної освіти. Підбиття підсумків роботи конференції відбулося у єдиній загальній панелі «Новий Освітній Простір – сучасне освітнє середовище».

Традиційно працівників освітньої галузі Полтавщини відзначили нагородами за сумлінну працю та професійні досягнення.

 

 

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Стоцька О.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.