Система Orphus

В ПОІППО реалізується спільний міжнародний проект з громадянської освіти

16-18 травня 2018 року відбувся в Полтаві Регіональний семінар «Активний громадянин-ефективна влада».

Цей семінар є одним із етапів виконання спільного дворічного проекту словацького НДО «Центр європейської політики» та мережі українських організацій серед яких Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського. Проект спрямований на формування громадянської компетентності українських школярів та передбачає їх роботу над пропозиціями розвитку своїх громад. В рамках регіонального семінару, до якого залучилися учнівські команди комунального  закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28 Полтавської міської ради Полтавської області», Кременчуцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 з поглибленим вивченням англійської мови, Хорольської гімназії Хорольської міської ради, словацькі експерти засобами формальної та неформальної освіти надали можливість школярам навчитися знанням про місцеве самоврядування, проблеми та перспективи розвитку громад, інструменти залучення громадян до важливих рішень та засоби комунікацій з представниками влади, бізнесу та ЗМІ.

     Кожна з учнівських команд протягом роботи на семінарі пройшла шлях від ідеї суспільно важливої справи до конкретного чітко прописаного плану, над реалізацією якого школярі продовжать роботу на наступних етапах діяльності в проекті «Активний громадянин – ефективна влада».

     Експерти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, залучені до проекту, забезпечували організаційний, методичний та консультативний супровід регіонального семінару. Брали участь в тренінгових, рефлексивних сесіях та отримали настанови щодо подальшої комунікації для виконання проекту.

     Регіональний семінар тривав три дні, його організатори та учасники відмітили його високий освітній рівень та особливу атмосферу творчості, взаєморозуміння і конструктиву. Учні шкіл Полтавщини, які навчались на семінарі зазначили, що отримали унікальний освітній досвід та мотивацію працювати над власним планом до його успішної реалізації.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Устименко Т.А.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.