Система Orphus

Про проведення майстер-класів з основних та додаткових технологій відповідно до орієнтованого переліку об’єктів проектно-технологічної діяльності учнів з трудового навчання у 5-9 кл.

7 травня 2018 року на базі Обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради пройшли майстер-класи з технологій відповідно до орієнтованого переліку об’єктів проектно-технологічної діяльності учнів за оновленою програмою з трудового навчання у 5-9 класах.

 

Тема: «Формування технологічних компетентностей учнів у контексті оновленої програми з трудового навчання для 5-9 класів»

Мета: Актуалізація знань щодо використання основних та додаткових технологій відповідно до орієнтованого переліку об’єктів проектно-технологічної діяльності у 5-9 класах при формуванні технологічних компетентностей, конкурентоспроможної особистості на уроках трудового навчання, технологій, креслення в контексті Нової української школи.

У заході взяли участь 30 учителів трудового навчання, технологій загальноосвітніх навчальних закладів із м. Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Миргород, Великобагачанського, Гадяцького, Глобинського, Гребінківського, Диканського, Зіньківського, Карлівського, Кобеляцького, Козельщинського, Котелевського, Лубенського, Машівського, Миргородського, Новосанжарського, Оржицького, Пирятинського, Решетилівського, Семенівського, Хорольського, Чутівського, Шишацького районів.

Відкрили засідання і з вступним словом-привітанням до учасників звернулися Дуброва Володимир Іванович, директорОбласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної радиі Чемшит Валентина Григорівна, методист вищої категорії відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  ім. М.В. Остроградського, Відмінник освіти України, лауреат премії І.Г. Ткаченка.

В теоретичній частині Дуброва В.І. розкрив питання «Розвиток технічної творчостіучнівської молоді в умовах децентралізації та розвитку освіти Полтавщини»; Чемшит В.Г. – «Про методичні основи та особливості організації навчального процесу з трудового навчання та технологій за оновленою програмою».

Практична частина розпочалася з майстерні планування навчального матеріалу з трудового навчання, технологій за оновленою програмою, Приходько Юлії Миколаївни, учителя-методиста трудового навчання та технологій Полтавської гімназії № 17, Заслуженого учителя України з планування навчального матеріалу з трудового навчання, технологій та проведення майстер-класу з технології «обробка дроту» -– Приходько Ю.М. та Андреєв Сергій Миколайович (Калайденцівська ЗОШ І-ІІІ ст. Лубенської райради).

Керівники гуртків ОЦНТТУМ Матвієнко Ірина Анатоліївна, Ардешева Ірина Михайлівна, Децелевич Лариса Леонідівна провели для присутніх майстер-класи з технологій: «ліплення», «кераміка», «початкове технічне моделювання».

Крім того, учителі трудового навчання, технологій закладів загальної середньої освіти області провели цікаві майстер-класи з технологій:

– «лозоплетіння», Могилевський В.І. (Орданівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Диканської райради);

– «ниткографія», Білоус О.К. (Кам’янопотоківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Кременчуцької райради);

– «лялька-мотанка», Олексенко О.М. (Новоаврамівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Хорольської райради);

– «обробка текстильних матеріалів ручним способом», Шахман Ю.М. (Горішньоплавнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Горішньоплавнівської міськради);

– «технологія виготовлення планера», Білоброва С.Д. (Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 27 Полтавської міськради).

          Плідна робота завершилася змістовною та цікавою презентацію закладу, яку представив Денисюк Дмитро Валерійович, заступник директора з навчально-виховної роботи ОЦНТТУМ.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Чемшит В.Г., Козлов О.Є.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.