Система Orphus

У школі, яка «притягує», проведено обласний семінар директорів закладів освіти, які ведуть експериментально-пошукове розроблення моделей «Школи майбутнього»

11 травня 2018 року на базі Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Лубенської міської ради Полтавської області відбулося чергове заняття постійно діючого обласного семінару директорів закладів освіти, які ведуть експериментально-пошукове розроблення моделей «Школи майбутнього» на тему: «Соціальне проектування як засіб набуття учнями життєвого досвіду в умовах випереджаючої освіти для сталого розвитку» (завантажити програму).

 

За визначенням Зарецького О.Д. та Іванової Т.Є., соціальне проектування— це конструювання індивідом, групою чи організацією дії або системи дій, спрямованих на досягнення соціально значущої мети і локалізованого за місцем, часом і ресурсами.

Відкрили семінар Клепко Сергій Федорович, доктор філософських наук, доцент, проректор з наукової роботи Полтавського ОІППО ім. М. В. Остроградського, Грицаєнко Олександр Петрович, міський голова Лубенської міської ради, Костенко Мирослав Володимирович, начальник управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради.

Виступом «Проекти та експерименти: нове відображення в нормативній базі» Максименко Лариси Миколаївни, методиста центру педагогічних інновацій та інформації ПОІППО, розпочато теоретичну частину семінару. Розкрила у своїй доповіді тему «Учнівське волонтерство як механізм соціального проектування» Резніченко Зоя Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогічної майстерності ПОІППО. Від імені Ільченко Віри Романівни, дійсного члена НАПН України, заслуженого діяча науки і техніки України, Діденко Світлана Георгіївна, методист центру педагогічних інновацій та інформації ПОІППО, представила модель освіти сталого розвитку «Довкілля», яка вміщує цілісне навчально-методичне забезпечення.

Директор школи Теремецька Олена Ігорівна презентувала досвід свого педагогічного колективу з теми семінару. Зауважила, що у школі запроваджено ряд соціальних проектів, зокрема «Стань природі другом» для 1-4 класів, «Дбай про своє здоров’я» для 5 класу, «Європа – наш спільний дім» для 6-7 класів, «Теплом душі зігріти світ» для 8 класу, «Школа – територія права» для 9 класу. Зазначені проекти спрямовані на набуття учнями життєвого досвіду в умовах випереджаючої освіти для сталого розвитку. Вони стимулюють вироблення особистісного погляду на події; сприяють усвідомленню значення спільних зусиль, досвіду учнів та узгодження його з науковим змістом проекту; спонукають до самооцінної освітньої діяльності, формують та розвивають творчі здібності, сприяють їх інтеграції в сучасне суспільство.

Мальована Маргарита Володимирівна, заступник директора з навчальної роботи Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10, охарактеризувала «Управлінську компетентність в організації проектної діяльності у школі».

Практична частина семінару містила презентації результатів роботи над соціальними проектами закладу освіти, майстер-класи та екскурс в історію приміщення школи. Учасників об’єднали в декілька груп, кожна з яких відвідала фрагменти уроків, окремі етапи роботи над проектом для вчителів «Вкладаючи душу в дитину, не забувайте про себе», а також ознайомилася з історією будівлі школи, збудованої у 1907 р. за проектом відомого архітектора О. Бекетова.

Звіт про роботу над проектом «Ніяка в світі сила нас не зламає, бо нас коріння наше в землі тримає» представили учні школи.

Під час підбиття підсумків Клепко Сергій Федорович, дякуючи за подарований учасникам семінару магніт із зображенням Лубенської ЗОШ І-ІІІ ст. (фото Ю. Зілінського), згадав «школи-магніти», які існують за кордоном. Поява метафори школи-магніту пов'язана з виникненням нового типу шкіл, які активно приваблюють учнів до знань і відкривають перспективу надійного працевлаштування. Тільки при розгляді метафоричного змісту даного вислову, а не його первинного значення, ми розуміємо смислове значення терміна – це школа з поглибленим вивченням предметів, спеціалізована школа, що відрізняється високим рівнем підготовки. (Довідково: В Лубенській ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 впроваджено профільне навчання. У 2017/2018 навчальному році – це технологічний профіль для 11 класу: учні здобувають професію «слюсар з ремонту автомобілів», та економічний профіль для 10 класу.)

10-та школа Лубен стала своєрідним школою-магнітом, яка використовує технологію соціального проектування, залучаючи учнів, педагогів та громаду.

Сергій Федорович поставив учасникам семінару декілька завдань для подальших роздумів і векторів роботи. Також подарував колективу закладу друковані праці Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

На семінарі були прийняті методичні рекомендації (завантажити)

Матеріали семінару можна переглянути, зайшовши за гіперпосиланням

Кожна школа так чи інакше свідомо чи несвідомо здійснює соціальне проектування. Учасники семінару визначили, що над цією темою необхідно працювати і надалі.

 

1

Лубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Лубенської міської ради Полтавської області

 

1-a

Клепко Сергій Федорович, доктор філософських наук, доцент, проректор з наукової роботи Полтавського ОІППО ім. М. В. Остроградського

 

2

Грицаєнко Олександр Петрович, міський голова Лубенської міської ради

 

3-1

Костенко Мирослав Володимирович, начальник управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради

 

4

Резніченко Зоя Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогічної майстерності Полтавського ОІППО ім. М. В. Остроградського

 

5-1

Діденко Світлана Георгіївна, методист центру педагогічних інновацій та інформації Полтавського ОІППО ім. М. В. Остроградського

 

 6

Теремецька Олена Ігорівна, директор Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10

 

 7

Мальована Маргарита Володимирівна, заступник директора з навчальної роботи Лубенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10

 

 8   9   10

Презентація результатів роботи над соціальними проектами

 

 11

Ляшенко Валентина Юріївна, голова ГО «PReDKI»

 

 12

Екскурс в історію школи «Від єпархіального училища – до сучасного навчального закладу»

 

 13   14   15

«Ніяка в світі сила нас не зламає, бо нас коріння наше в землі тримає»

 

 16

Подарунки школі

 

 17

Зображення школи на магніті

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Діденко С.Г.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.