Система Orphus

Учні із Горішніх Плавнів здобули перемогу у Всеукраїнському змаганні з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House»

17 травня у Міністерстві освіти і науки України була організована конференція за участі десяти фіналістів Всеукраїнського змагання з моделювання «розумних» пристроїв «STEAM-House», яке було реалізовано за програмою інноваційного освітнього проекту «Я – дослідник». До участі в двох етапах конкурсу долучилися більше ста юних дослідників і винахідників із різних куточків країни.

 

Переможцями у старшій групі (15-17 років) стали:

- перше місце – учень Загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області Михайло Сірий;

- друге місце – учень Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 імені В.О. Нижниченка з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області Костянтин Найдьон.

Михайло Сірий презентував розробку “Розумний кран”. Хлопець винайшов кран, що подає питну води лише тоді, коли в полі зору датчика, який прикріплено на стелі, є людина. При розробці було використано електромагнітний клапан пральної машини та пристрій Arduino Uno. Собівартість такого крана близько 350 гривень, тоді як сучасний сенсорний аналог коштує від 5 до 15 тис гривень. Практична робота над винаходом тривала кілька тижнів. Наразі Михайло Сірий вже встановив один такий кран у свої школі, який успішно працює близько 3 місяців, та планує встановити ще один для учнів початкових класів.

Костянтин Найдьон створив рухомий пристрій, з допомогою якого сонячні батареї акумулюють енергію, перпендикулярно рухаючись за світилом.

Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів!

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Шостя С.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.