Система Orphus

У Полтавській області узагальнили кращі практики та визначили подальші кроки запровадження медіації в освітніх закладах

26 квітня 2018 року до Полтавського ОІППО прибули освітяни, що пройшли навчання та запроваджують медіацію у освітніх закладах області, а також зацікавлені у опануванні технологією медіації (32 особи). За допомогою методу “Коло” проаналізували особливості використання практик примирення (медіації) у освітніх закладах Полтавської області, визначили роль та місце Полтавського ОІППО у запровадженні інновації.

 

Презентовано кращий досвід упровадження медіації у Кременчуцькому (ЧИКУН Людмила Миколаївна, практичний психолог Піщанської гімназіїКременчуцького району), Пирятинському (СЕМІРОВА Яна Юріївна, соціальний педагог Пирятинської школи І-ІІІ ст. № 4) районах, містах Кременчуці (ВИШИНСЬКА Тетяна Іванівна, практичний психологКременчуцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – колегіум» №25 ) та Полтаві (ЗІНЧЕНКО Олена Олександрівна, викладачпсихології Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка ).

Узагальнено проблеми та перспективи подальшого запровадження медіації в освітніх закладах як інновації на вирішення конфліктів. Розпочата робота щодо створення мережі освітніх закладів, у яких запроваджується технологія медіації.

Учасникивисловили пропозиції продовжити проведення на запит працівників психологічної служби тренінгів з навчанню медіації. Налагодити координацію роботи медіаторів у освітніх закладах різних типів Полтавської області. Організувати просвітницьку діяльність щодо відновних практик при вирішенні конфліктів. Організувати супервізії для медіаторів освітніх закладів. Підготувати методичні рекомендації для освітніх закладів з питань упровадження медіації.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Муліка К.М.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.