Система Orphus

Створення освітнього середовища як запорука успішного формування життєвої компетентності дошкільника

За ініціативи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського 24 квітня 2018 року на базі закладу дошкільної освіти «Пролісок» Шишацької районної ради відбувся обласний семінар-практикум «Створення освітнього середовища як запорука успішного формування життєвої компетентності дошкільника».

 

В роботі семінару взяли участь 45 працівників закладів дошкільної освіти області.

Мета заходу ознайомити педагогів закладів дошкільної освіти області з основними принципами створення розвиваючого середовища у ЗДО, структурою та вимогами до облаштування та наповнення осередків дитячої діяльності у різних групах ЗДО, відповідно до віку дітей, реалізації змісту Базового компоненту дошкільної освіти та програм розвитку дошкільників. Висвітлити досвід роботи педагогів ЗДО «Пролісок» Шишацької районної ради щодо створення освітнього середовища в закладі дошкільної освіти.

Дацька Анжела Володимирівна, начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури Шишацької районної державної адміністрації ознайомила учасників семінару зі станом та перспективами розвитку дошкільної освіти Шишацького району.

Про діяльність закладу дошкільної освіти, про особливості створення освітнього середовища, пріоритетні напрямки роботи розповіла Кіріченко Олена Вікторівна директор ЗДО «Пролісок» Шишацької районної державної адміністрації.

Корф Ілона Вікторівна, методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського наголосила, що забезпечити повноцінне дитинство – означає надати кожному малюку особисту територію розвитку відповідно до його віку, здібностей, схильностей та прагнень, створити умови для всебічного розвитку дошкільника. Це і є головне завдання, яке стоїть сьогодні перед дошкільною освітою. Тільки за умови грамотної організації розвивального середовища в закладі дошкільної освіти освітній процес перетворюється на процес саморозвитку і самовдосконалення особистості, сприяє прояву різних видів активності, готує до подальшого навчання в школі.

Практична частина семінару відбулася на базі ДНЗ «Пролісок» Шишацької районної державної адміністрації де учасникам семінару презентували різноманіті форми роботи з дітьми дошкільного віку, а саме: інтегроване заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку в молодшій групі «Чарівне дерево», гурткове заняття в групі раннього віку «Калина рослинний символ України» та інші авторські методичні напрацювання дошкільників закладу. Для учасників обласного семінару – практикуму був проведений майстер-клас «Національні символи України».

По завершенні семінару були обговоренні та прийняті методичні рекомендації з даної теми.

 Матеріали тренінгу:

Презентація "Використання педтехнології Марії Монтессорі у створенні освітнього середовища закладу дошкільної освіти" (завантажити).

Презентація "Про новий Примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти. Методичний коментар" (завантажити).

Виступ на тему: "Освітнє середовище як фактор розвитку дітей дошкільного віку" (завантажити).

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Пасяда М.І.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.