Система Orphus

Розвиток медіаграмотності: можливості неформальної освіти

Обласний семінар-практикум «Застосування та конструювання засобів розвитку медіаграмотності» на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся 17 квітня 2018 року. Він був проведений відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2018 рік в рамках діяльності «Школи медіаосвіти», що запроваджена на кафедрі менеджменту освіти.

 

Метою «Школи медіаосвіти» та всіх її заходів, що пропонуються освітянам області, єнауково-методичний супровід впровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес, демократизація освітнього середовища, підвищення медіаграмотності учнів, студентів, батьків та розвиток медіакультури в суспільстві.

Обласний семінар-практикум «Застосування та конструювання засобів розвитку медіаграмотності» був присвячений вивченню можливостей неформальної освіти та актуалізації досвіду учасників у застосуванні інтерактивних методів навчання.

В першій частині семінару Леся Володимирівна Сирота — завідувачка психологічної служби Кременчуцького МНМЦ — провела воркшоп “Обмеження та перестороги на шляху до медіаграмотності (психологічна гра-інсталяція “Побори своїх драконів”)”.  

В другій частині семінару учасникам було запропоновано  практикум “Неформальна освіта і медіаграмотність: можливості розробки власних заходів”, який містив серію активних вправ. Їх провела Тетяна Устименко,к.псих.н., доцент, професор кафедри менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, сертифікований тренер з медіаосвіти.

Завершився семінар груповою дискусією, рефлексією щодо отриманих навичок та необхідностіподальшої організації науково-методичного супроводу впровадження медіаосвіти та діяльності школи медіаосвіти.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): УстименкоТ.А.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.