Система Orphus

Проведення обласного семінару-практикуму на тему «Трансформація інтернатних закладів у заклади інноваційного типу відповідно до нового Закону України «Про освіту»

27 лютого 2018 року на базі Майорщинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат Полтавської обласної ради відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи спеціальних шкіл-інтернатів на тему "Трансформація інтернатних закладів у заклади інноваційного типу відповідно до нового Закону України «Про освіту».

 

У семінарі взяли участь 13 педагогічних працівників спеціальних шкіл-інтернатів та навчально-реабілітаційних центрів.

Зустріч проходила в 2 етапи: теоретичний та практичний.

Під час теоретичної частини виступили: Тимошенко Н.П, методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського з доповіддю «Загальний стан державної підтримки дітей з особливими освітніми потребами в Україні»; Ричка Н.М., директор Майорщинської спеціальної школи-інтернат Полтавської обласної ради, яка презентувала заклад з досвіду роботи педагогічного колективу «Реформування інтернатних закладів: історія, сьогодення, здобутки та виклики». 

Учасники семінару  відвідали уроки зі столярної справи, швейної справи; урок з квітникарства; урок трудового навчання в 2 класі, заняття гуртка «Паперове диво», заняття гуртка «Моє хоббі». Виготовлення мила ручної роботи з декількох шарів; заняття танцювального гуртка. Педагогічні працівників закладу мають відповідну фахову освіту та створили необхідні умови для практики трудового навчання, трудового виховання та профорієнтації дітей з інтелектуальними порушеннями.

В ході семінару відбулися обговорення актуальних проблем та стратегічних підходів щодо створення умов для трансформації інтернатних закладів у заклади інноваційного типу, сформовано «діалогічний простір» педагогічного процесу з метою обміну досвідом.

Продемонстровані відкриті заходи довели, що навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами лише тоді є результативними, коли всі учасники освітнього процесу спрямовують свої зусилля на задоволення потреб, бажань і можливостей кожної дитини.

 

image1

Фрагмент заняття гуртка «Моє хоббі».

Виготовлення мила ручної роботи з декількох шарів

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Тимошенко Н.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.