Система Orphus

У Полтавській області стартував навчальний проект для спеціалістів закладів освіти інтернатного типу «Підвищення компетентності практичних психологів та соціальних педагогів»

1-2 березня 2018 року на базі Полтавського ОІППО ім. М.В. Остроградського відбувся тренінг на тему «Психологічні особливості дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Компетентність педагогів та вихователів» (взяли участь 19 спеціалістів).

 

Тренінг проведено в рамках реалізації навчального проекту «Підвищення компетентності практичних психологів та соціальних педагогів» для спеціалістів закладів освіти інтернатного типу, який здійснюється Благодійним фондом журналу «Единственная» (м.Київ) у співпраці з Центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. Ведуча:Лоріашвілі Любов,національний тренер з підготовки спеціалістів, які здійснюють соціальну роботу з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Забезпечення потреб та прав дитини, гуманізація соціальних та педагогічних заходів в її інтересах, збереження сімейних традицій та атрибутів приналежності до сім’ї, повага до особистості — важливі складові подальшої життєвої перспективи дітей, які позбавлені батьківського піклування, та їх готовності до самостійного дорослого життя.

Протягом двох днів опрацьовано такі питання:

  • Схожість та відмінності між різними формами сімейного виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
  • Причини переміщення дитини із сім’ї. Зміни у звичках, правилах, традиціях. Як допомогти дитині пережити переміщення.
  • Втрата. Типи втрат та їх наслідки для дитини, фактори, що впливають на переживання втрат.
  • Повноцінний розвиток дитини та причини його затримки. Розвиток дитини поза сім’єю.
  • Етапи розвитку дитини та її потреби на кожному віковому етапі. Фактори, що спричиняють затримку в розвитку.
  • Депривації та синдром госпіталізму у дітей.
  • Роль чоловіка та жінки в забезпеченні розвитку дитини.
  • Складові компетентності спеціалістів, які працюють з дітьми, що виховуються за межами сім’ї.

Учасники проаналізували власний досвід професійного супроводу дитини в період її адаптації до нових умов життя. Практичні вправи дали можливість усвідомити психологічні особливості проживання людиною вимушеного переміщення, втрат; оволодіти навичками командної взаємодії на вирішення питань психолого-педагогічного супроводу дитини.

Робота спеціалістів Полтавської області в рамках проекту сприятиме покращенню психолого-педагогічного супроводу дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Наступний тренінг відбудеться у квітні 2018 року на базі Полтавського ОІППО ім. М.В. Остроградського.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Хорошева Т.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.