Система Orphus

Регіональна науково-практична конференція «ХІ Менделєєвські читання»

Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2018 рік 27 лютого на базі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулась регіональна науково-практична конференція «ХІ Менделєєвські читання». Із вступним словом до присутніх звернулись декан природничого факультету, доктор педагогічних наук, професор Гриньова Марина Вікторівна й завідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії доктор педагогічних наук, професор Шиян Надія Іванівна, а також засновник та ідейний натхненник «Менделєєвських читань» – кандидат хімічних наук Джурка Григорій Федорович.

 

Пленарне засідання конференції відбувалось за трьома секціями: «Становлення та розвиток хімічної науки і промисловості на Полтавщині» (модератор Джурка Григорій Федорович – кандидат хімічних наук, доцент, доцент кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка); «Хімічна наука: сучасність, досягнення та перспективи» (модератор Шинкаренко Валентин Іванович – кандидат хімічних наук, доцент, доцент кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка); «Методика навчання хімії у вищій та загальноосвітній школі» (модератор Шиян Надія Іванівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка), під час яких учасники презентували свої наукові дослідження.

Для присутніх учителів хімії, науковців та студентів природничого факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка в рамках роботи конференції були організовані круглі столи «Становлення та розвиток хімічної науки на Полтавщині» (модератор Джурка Григорій Федорович – кандидат хімічних наук) та «Нова українська школа: вимоги до методичної підготовки вчителя хімії» (модератор Шиян Надія Іванівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка).

            У процесі обговорення учасники конференції окреслили проблеми сучасної шкільної хімічної освіти на етапі оновлення змісту освіти, виокремили особливості сучасних підручників з хімії для учнів 7 – 9-х класів, обговорили нові програми з хімії для 10-11 класів, типовий навчальний план для учнів 10-11 класів, майбутнє міжнародне моніторингове дослідження “PISA – 2018”.

Для учнів, що брали участь у роботі конференції студенти природничого факультету запропонували захід «У країні цікавої хімії» та провели майстер-клас «Міс Хімія».

         Результатом роботи конференції став збірник наукових статей учасників заходу.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Бур'ян В.І.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.