Система Orphus

Міжнародний день рідної мови

До Міжнародного дня рідної мови 21 лютого на базі Диканської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. відбувся обласний Фестиваль мов, на який    з’їхалися гості із Полтави, Полтавського, Чутівського, Гадяцького, Зіньківського, Шишацького районів. Відкрила свято завідувач районного методичного кабінету Курило М.П., яка вказала на рішення ЮНЕСКО про відзначення 21-го лютого   Міжнародного дня рідної мови.   Цього дня свято крокує планетою.

 

Методист Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В. Остроградського Коваленко О.П. розповіла про роль рідної мови у розвитку сучасного українського суспільства. Авторську поезію прочитала Вовченко Г.В., член спілки літераторів Полтавщини.

Учні та вчителі Диканщини підготували цікаву програму. Зі сцени лунали слова про   українську мову, звучали пісні,   вірші. Поряд з рідною мовою учні показали знання англійської, німецької, турецької, азербайджанської, білоруської мов. На сцені промайнули     образи Ярослава Мудрого, Анни Ярославни, Мазепи та Мотрі, Сулеймана, Роксолани, Марії Башкирцевої, яких яскраво втілили на сцені вчителі навчальних закладів району.   Цікавим було поєднання виступів на сцені та демонстрування відео фрагментів з життя   земляків за кордоном.

Потім відбулася зустріч   словесників   з учителем української мови та літератури Полтавської ЗОШ І-ІІІ ст №11 Пасішною Н.М., яка поділилася досвідом роботи з проблеми «Критичне мислення на уроках словесності». Змістовним було спілкування вчителів іноземних мов з методистом ПОІППО Шарій-Якубовською Є.І.,   яка відповіла на численні питання педагогів.

З учнями 10-11 класів поспілкувалася Коваленко О.П., розкривши тему   «Мова - генетичний код нації». Авторську поезію слухали учні   - від Галини Вовченко, Раїси Артеменко,   молодої поетки   із Чутівщини Світлани Гужви.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Коваленко О.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.