Система Orphus

У Полтаві нагородили переможців Регіонального етапу ІІІ-го Всеукраїнського (ХІVВсекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!»

24 лютого 2018 року в Полтаві у великій залі ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулося уроче відкриття ІІІ-го Всеукраїнського (ХІV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці, та нагородження переможців Регіонального змагання в номінаціях «Твір», «Науково-пошукова робота», «Аудіовізуальний твір», «Малюнок». Цього ж дня відбулося й відкрите учнівсько-студентське змагання з декламування, інсценувань, малюнку та вокалу. Паралельно журі Конкурсу переглядало та оцінювало роботи (а їх біля чотирьох тисяч!), що надійшли з 24 областей України, Криму, Італії, Молдови, Норвегії та Росії.

 

         Зворушливо прозвучали слова чарівної ведучої (у минулому конкурсантки) урочистого відкриття конкурсу Марії Гавви: «Сьогодні ми вже втретє відкриваємо конкурс Всеукраїнського рівня на гостинній Полтавській землі й раді усвідомлювати, що слово українського ломикаменя – Лесі Українки – живе, сильне, незламне, звучить з вуст нового покоління в усіх куточках України та за її межами!» А серед багатьох яскравих виступів учасників концертної програми можна згадати, зокрема,декламаторів Веленко Владиславу (вірш «Мій шлях»), Якимець Римму (бандура) з Лубенської загальноосвітня школа №6 (кер. Кіріяк Л. М.); Лісовську Вікторію (вірш «В магазині квіток») з Полтавської гімназії №13; вокалістів Вікторію Безпалу (композиція «Я люблю») з Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського (керівник Наталія Горбачик), Семеренко Анну (пісня «Твої уста») та Безкоровайну Аню (пісня «Давня весна») з Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» (керівник Ющенко Юлія Петрівна). Та справжньою несподіванкою для присутніх став виступ гостей із Харківської гуманітарно-педагогічної академії - народного аматорського колективу - хору «Світанок» (керівник Варганич Галина Олексіївна).

           Учасників цьогорічного Полтавського регіонального дійства (були присутні біля п’ятисот учасників) вітали поважні гості: Драпятий Євген Михайлович - заступник голови Федерації профспілок України (Київ) та Тарганова Ганна Никифорівна – заступник голови Полтавської обласної ради профспілок, Бурбак Олексій Юрійович - співорганізатор конкурсу (Чернівці), Нестуля Олексій Олексійович – ректор ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». Серед виступаючих, хто підтримав прагнення молоді до якнайглибшого вивчення спадщини великої української поетеси Лесі Українки та сердечно привітав юні обдарування з початком очних змагань були Вождаєнко Валентина Володимирівна – в.о. директора департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Гажієнко Галина Іванівна – заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, Павленко Анатолій Олегович – заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому, Глазов Олександр Миколайович – депутат Полтавської міської ради, Гаража Микола Федорович – начальник штабу Козацького гвардійського корпусу Полтавщини.

        

       Організаторами Фестивалю-конкурсу традиційно стали Культурно-просвітницький Центр «Sweetарт - Знання», Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я майбутнього», яких підтримали Полтавська обласна державна адміністрація, Управління у справах сім’ї, молоді і спорту та Департамент культури і туризму Полтавської ОДА, Полтавська міська рада й виконавчий комітет, Управління у справах сім’ї, молоді Полтавського міськвиконкому, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ), Полтавський інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського,ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» (м. Київ), Гадяцька райдержадміністрація, Гадяцький історико-краєзнавчий музей, волонтерський загін «Єдність» ВДНЗ України«Українська медична стоматологічна академія»,громадський рух «Студреспубліка», спілка письменників Полтавщини, ПП «Астрая», «Львівська кав’ярня», ТОВ ТК «Юліс», ТМ «VivatПровінція» інші державні та громадські організації та звичайні громадяни, небайдужі до виховання підростаючого покоління. Багатолітнім головою організаційного комітету та натхненником Конкурсу є заслужений вчитель України Тетяна Захарова.

       Організатори заходу із задоволенням відзначають, що цього року на Регіональний (Полтавський) етап змагання зареєструвалося понад тисячу учасників з майже всіх районів та містечок Полтавщини. Особливо активними були учні та студенти Полтави, Гадяча, Миргорода, Кобеляцького, Решетилівського, Шишацького, Великобагачанського, Лубенського районів. Тільки в очній частині в Полтаві одночасно змагалися 357 конкурсантів. Роботи учасників змагання оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли відомі письменники, поети, художники, журналісти, актори, науковці, громадські діячі Полтавщини та України. Кожен конкурсант отримав сертифікат учасника та цікаву книгу, а переможці, окрім дипломів і книг, наступного дня були нагороджені ще й поїздкою до Гадяцького історико-краєзнавчого музею (директор Сиротюк В.М.), де ознайомилися з історією роду Драгоманових та традиційно продекламували вірші, заспівали пісні в музейній кімнаті Лесі Українки, побували на місці будинку, де проживала родина і де неодноразово бувала Леся.

         За результатами відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя!» окремі переможці будуть запрошені на 17-18 березня 2018 року до Чернівців для участі у гала-концерті та нагородженні.

        Від імені організаційного комітету хочемо подякувати всім батькам, учителям та викладачам, членам журі, кураторам груп, волонтерам, працівникам Гадяцького історико-краєзнавчого музею, меценатам, які долучилися до організації та проведення заходу.

                  

        

Інформаційна довідка

Всекримський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) був започаткований у 2004 році відомою громадською діячкою п. Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада). Уперше він відбувся одночасно в Сімферополі, Севастополі та Ялті й упродовж 10 років проводився в Автономній Республіці Крим Кримською філією Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Всекримським товариством зв’язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ») за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Міністерства освіти і науки АР Крим, Ялтинського музею Лесі Українки та інших державних і громадських організацій. Змагання юних талантів відбувалося за номінаціями: «Декламація», «Інсценізація», «Твір», «Науково-пошукова робота». Тоді в ньому взяло участь декілька десятків дітей. Та з кожним роком зростав як кількісний, так і якісний рівень змагання, розширювалася географія Конкурсу. До кримчан з різних районів півострова приєднувалися й представники Києва, Одеси, Львова, Глухова, Луганська, Івано-Франківська, Коломиї, Волині.

За роки проведення Конкурсу з’явилися традиції: поїздки переможців до Ялтинського музею Лесі Українки, декламування поезій біля фортепіано, якого торкалася рука поетеси, поїздки переможців до Карпат для проведення спільного фестивалю «Ми діти одного колоса» (Крим – Карпати).

З роками Конкурс набував популярності, а до традиційних видів змагання додалися ще номінації «Аудіо-візуальний твір», «Малюнок».

У 2014 році на Конкурс, який щорічно відбувався в Сімферополі в Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського, подали заявки до різних номінацій і вікових категорій близько 1500 учасників. Конкурс відбувся тільки в номінації «малюнок» (в очному і заочному турі взяли участь біля 500 конкурсантів). Інші номінації проведені не були.                                                                                                                                                                            

У квітні 2015 року Конкурс «Змагаймось за нове життя!» відродився на теренах Полтавщини, де спочатку виявили особисте бажання позмагатися біля 200 учасників. Новаціями конкурсу стали проведення змагання ще за однією номінацією – «Вокал», проведення конкурсних змагань в онлайн-режимі (зв'язок був з Києвом, Львівською та Луганською обл.) та поїздка переможців до Гадяцького музею родини Драгоманових. Конкурс підтримали Полтавська обласна державна адміністрація, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, Полтавська міська рада, Виконавчий комітет Полтавської міської ради, народний депутат України Юрій Бублик та інші небайдужі люди.

У 2016 році Міністерство культури України та ГО Педагогічний центр «Академія» (Полтава) вийшли з пропозицією відродити конкурс у Всеукраїнському масштабі. На конкурс надійшло близько 2000 заявок. У Полтаві було проведено урочисте відкриття та проведений відбірковий очний та заочний тури змагання й обрані 300 переможців. Для переможців очного Регіонального етапу змагання була організована і традиційна поїздка до Гадяцького музею родини Драгоманових, а переможці І Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) усіх номінацій з 20 областей України й Криму були запрошені до Києва на урочисте нагородження та великий гала-концерт, який відбувся у великій концертній студії  Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України.

У 2017 році ІІ Всеукраїнський (ХІІІ Всекримський) Конкурс «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) зібрав уже більше 4000 учасників, з яких 700 стали переможцями творчого змагання. Журі відмітило зростаючий рівень якості конкурсних робіт та широку географію учасників. Практично з усіх областей України, а також з Криму, Італії, Придністров’я та Росії були надіслані роботи. Новацією цьогорічного змагання стала й участь професійних авторів теле- і радіопередач для молоді (фільм Інни Дідик «Лесиними стежками», м. Полтава).        

Проводився конкурс Культурно-просвітницьким Центром художня галерея «Sweetарт - Знання» та Міжнародним благодійним фондом «Здоров’я майбутнього» за сприяння Міністерства освіти і науки України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Федерації професійних спілок України, Полтавської та Чернівецької обласних державних адміністрацій, Полтавської та Чернівецької міських рад і виконавчих комітетів, Музею родини Драгоманових у Гадячі, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Чернівецького національного університету ім. Федьковича, ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», Інформаційно-дослідного Центру «Інтеграція і розвиток», Спілки письменників Полтавщини, Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, ГО «Таврійська гуманітарна платформа», Українського інституту національної пам’яті, Всеукраїнської газети «Кримська світлиця», телевізійної студії «Місто», Обласної державної телерадіокомпанії «Лтава», Чернівецької телекомпанії «ТВА» інших державних і громадських організацій та людей, небайдужих до виховання й розвитку підростаючого покоління. Укотре захід відбувся за підтримки родини Бурбак.

У 2018 році ІІІ Всеукраїнський (ХІV Всекримський) конкурс учнівської і студентської творчості ім. Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, планується проводитися як конкурс-фестиваль. Перший етап – відбірковий – у місті Полтаві, а другий – фінальний гала-концерт та нагородження – у місті Чернівці, яке пов’язане з долею Лесі Українки та Ольги Кобилянської.

Прес-служба Організаційного комітету ІІ-го Всеукраїнського (ХІІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Прес-служба

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.