Система Orphus

Відбувся майстер-клас для педагогів закладів дошкільної освіти «Реалізація інтегрованого підходу в освітній процес закладу дошкільної освіти»

На базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 15 лютого 2018 року відбувся майстер-клас для педагогів закладів дошкільної освіти «Реалізація інтегрованого підходу в освітній процес закладу дошкільної освіти».

 

У роботі майстер-класу взяли участь 42 педагога закладів дошкільної освіти області.

Мета заходу – сформувати у педагогів уявлення про сутність реалізації інтегрованого підходу в освітньому процесі закладу дошкільної освіти; ознайомити з технологією організації інтегрованого дня. Навчити визначати основні методи та прийоми інтегрованої особистісно орієнтованої технології, її вплив на формування в дошкільників цілісної картини світу.

Пасяда Марина Ігорівна, методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти повідмила, що проблема інтеграції у дошкільній освіті важлива і актуальна для педагогів практиків: директорів, вихователів-методистів, вихователів. Адже завдання закладу дошкільної освіти – навчити дітей бачити багатогранність світу, бачити в ньому закономірності, залежності, підкріплювати їх висновками та фактами з різних доступних галузей знань, пробудити пізнавальний інтерес.

Майстер-клас проводила Стогній Лілія Михайлівна, директор ЗДО № 2 «Берізка» Гадяцької міської ради, яка наголосила, що для педагогів –практиків важливим є практичні інструменти застосування принципу інтеграції під час планування змісту освітнього процесу та визначення форм його реалізації. Один із таких інструментів, що успішно реалізовують педагоги дошкільних закладів - технологія блочно-тематичного планування за принципом методичного конструктора.

Педагоги закладів дошкільної освіти ознайомилися з інтегрованим плануванням роботи в ЗДО, яке сприяє варіативній побудові змісту освітнього процесу і зберігає базисну його спрямованість, ураховуючи специфіку дошкільного закладу. Оволодіння педагогами механізмом інтегрованого планування підвищує їхню професійну компетентність, сприяє розвитку вміння будувати стратегію і тактику своєї роботи.

По завершенні заходу учасники отримали методичні рекомендації з даної теми та обмінялись враженнями.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Красницька О.А., Пасяда М.І.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.