Система Orphus

Тренінг тренерів Нової української школи

З 8 по 10 лютого 2018 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім М.В.Остроградського відбувся  тренінг з підготовки регіональних тренерів щодо впровадження Концепції «Нова українська школа» в закладах освіти області. До команди тренерів Нової української школи долучилися 28 творчих педагогів області, команда тих, хто допомагатиме вчителям підготуватися до роботи в першому класі Нової української школи.

 

         Реалізацію змісту тренінгу забезпечували координатор проекту “Нова українська школа” Наталія Корягіна, перший проректор ПОІППО ім.М.В.Остроградського, регіональні тренери Марина Крилевець, Тетяна Водолазська, Наталія Ворок, Олена Буйдіна, Людмила Жданюк та Ірина Калініченко.

         В ході проведення тренінгу був представлений проект Державного стандарту початкової загальної освіти, його теоретичні засади. Учасники аналізували зміст, побудову, наповнення документа, опрацьовували представлені матеріали, висловлювали власні судження щодо стандарту, вчилися працювати з його змістом.

         Також учасники тренінгу проаналізували Концепцію НУШ, ознайомились з модельною навчальною програмою, поглибили розуміння інтегрованого навчання,  розвинули навички планування в умовах інтегрованого навчання та оцінювання освітніх досягнень учнів.

         Під час навчання тренери звернули увагу присутніх на важливі аспекти НУШ: методику проведення ранкових зустрічей, інтегроване навчання, тренінг як ефективний метод групової роботи, організацію освітнього середовища, що належить дітям, використання ментальних карт, тематичне планування, вектори інклюзії та особливості психічних і пізнавальних процесів дитини 6-7 річного віку тощо.

         Приємною несподіванкою для всіх присутніх  стала зустріч  із заступником Міністра освіти і науки України Павлом Хобзеєм. Говорили про реформу освіти, про Нову українську школу, про очікування суспільства, про роль методичних служб та Інститутів післядипломної освіти у новій моделі підвищення кваліфікації педагогів. А ще про велику відповідальність усіх і кожного зокрема у глобальних процесах пізнання нового і творіння майбутнього.

         Усіх присутніх на тренінгу об’єднало розуміння необхідності змін на краще.  Попереду серйозна робота по організації навчання учителів 1-х класів: проведення очних сесій,  міжсесійний період, навчання на онлайн-платформі EdЕra. Адже шлях до отримання Сертифікату учителя 1-го класу Нової української школи довгий і тернистий.  Однак це наша мета і вона буде досягнута.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Крилевець М.П.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.