Система Orphus

Демократичне суспільство передбачає, у тому числі, відповідальність кожного за власну інформаційну безпеку

2 лютого 2018 року у ПОІППО відбулася публічна лекція заступника Міністра інформаційної політики України Д.Ю. Золотухіна на тему: «Впровадження технологій медіаграмотності  та інформаційної безпеки в систему освіти» для освітян Полтавської області.

 

Дмитро Золотухін здійснив аналіз особливостей формування контенту сучасного інформаційного простору: наявність фейків та інформаційної війни, маніпуляцій, некерованість деяких процесів. Водночас, наголосив на широких можливостях, що пропонують сучасні інформаційні технології для людини. Прокоментував важливість проблемисприйняття людиною дійсності тавплив засобів масової комунікаціїна формування картинисвіту людини.

На ці виклики інформаційної доби, на думку доповідача, мають відповісти технології медіаграмотності  та інформаційної безпеки. Нове розуміння медіаграмотності прямо не пов’язано з оволодінням шкільними програмами, але передбачає здатність особи до формулювання власних умовиводів щодо того, хто та з якою метою створив і поширює інформацію; осмислення й інтерпретації змісту відео, аудіо, друкованого тексту; пошукупотрібної інформації та перевірку її на достовірність; створення якісних медіапродуктів та самореалізації через взаємодію з медіа. Медіаграмотність визначається як практичний орієнтир для освітян у становленні компетентнісної парадигми освіти в Україні.

Заступник Міністра інформаційної політики Українивідповів на питання освітян області. Намічені вектори співпраці Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського з владою на системне запровадження кращих практик з формування медіаграмотності у освітньому процесі.

Важливий меседж публічної лекції:«Демократичне суспільство передбачає, у тому числі, відповідальність кожного за власну інформаційну безпеку».

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Муліка К.М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.