Система Orphus

Х Конференція філософів слов’янських країн «Людина у відношенні до історії та уявлення про майбутнє»

27–30 червня 2017 року у м. Івонич (Польща) відбулась Х Конференція філософів слов’янських країн  «Людина у відношенні до історії та уявлення про майбутнє», організована Асоціацією філософів слов’янських країн,  редакцією журналу філософів слов’янських країн «ΣΟΦΙΑ» та Інститутом філософії  Жешувського університету. 

 

 

Участь у конференції взяли 64 філософи з 5 держав: Польщі, Росії, Словаччини, України та Чеської Республіки.

Україну представляли Повторева Світлана Михайлівна, доктор філософських наук, доцент кафедри філософії Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» та Литвинюк Людмила Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

На конференції розглядалися такі питання:

  •  історія як предмет наукового пізнання і філософської рефлексії;
  •  людина і питання про сенс буття в існуванні;
  •  історія як процес становлення (еволюції) або створення (креації)     людського світу;
  •  історія як прогрес, регрес або кругообіг?
  •  сучасність у відношенні до минулого і майбутнього;
  •  майбутнє як проекція: уявлення, утопії, програми, плани;
  •  візіонерська або експертна модель сприйняття майбутнього?

У доповіді Литвинюк Л. В. «Людина у відношенні до історії та уявлення про майбутнє: контекст біографічного навчання» обґрунтовано актуальність упровадження в освітній процес біографічного методу навчання – практичної моделі вибудовування відношення людини до історії та майбутнього. Встановлено, що біографічний метод навчання є засобом особистої самоідентифікації, позбавлення від футурофобії, невизначеності особою власної проекції в майбутньому, формуванням людини, відкритої у минуле та майбутнє.

Тези учасників розміщено на сайті конференції http://www.filozofiakrajowslowianskich.republika.pl/TEZY_XKFKS_2017.pdf

 

 

 

 

1

 

Prof. Dr hab. Andrzej l. Zachariasz (Polska – Prezes Stowarzyszenia Filozofów Krajów Słowiańskich) відкриває  Х Конференцію філософів слов’янських країн «Людина у відношенні до історії та уявлення про майбутнє»

 

 

2

Рrof. PhDr. František Mihina, CSc. (Slovensko – Prešovská univerzita, Prešov), доповідь «Філософія і майбутнє – ризики  передбачення («Philosophiae et futuro – riziká predikability»)

 

 

3

Учасники Х Конференції філософів слов’янських країн

«Людина у відношенні до історії та уявлення про майбутнє»

 

 

4

Dr hab. Jacek Breczko (Polska – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku), доповідь «Майбутнє западної цивілізації і людства – короткострокові та довгострокові прогнози» («Przyszłość cywilizacjizachodniejiludzkości – prognozakrótkoterminowaidługoterminowa»)

 

 

5

Доц. Людмила Литвинюк (Україна – Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського), доповідь «Людина у відношенні до історії та уявлення про майбутнє: контекст біографічного навчання»

 

 

7

Загальне фото учасників Х Конференції філософів слов’янських країн

«Людина у відношенні до історії та уявлення про майбутнє»

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Литвинюк Л.В.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.