Система Orphus

«Все, що бачиш, – Квітка...”, або Про флешмоб “Складаємо хайку”

Відповідно до плану заходів щодо виконання Указу Президента України від 11 січня 2017 року №1 “Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні” 29 листопада в Полтавськомуобласному інституті післядипломної педагогічної освіти було проведено флешмоб “Складаємо хайку”. Учасники заходу — вчителі зарубіжної літератури загальноосвітніх навчальних закладів області, слухачі курсів підвищення кваліфікації,  взяли участь у віртуальному майстер-класі  Н.М. Даніленко “Японія — країна сонця”, збагатили себе читанням найбільш відомих і в Японії, і за її межами тривіршів “хайку” Мацуо Басьо (1644 — 1694).

 

Найцікавіше ж — педагоги спробували себе в мистецтві створення власних хайку. Увійти в стан  “блаженного” внутрішнього розслаблення і спокою, що передує творчому процесові,  сприяв музичний фон: тихе звучання фрагментів   класичних і сучасних мистецьких творів Японії, “сезонних слів” з пісень осені,  читання хайку в українських перекладах Миколи Лукаша, Геннадія Туркова, Івана Бондаренка, Омеляна Масикевича. Учителі літератури переконалися в тому, що читати і створювати хайку не просто: хайку не можна пробігати очима, тут потрібна робота думки, особливо ж -  дотримання трьох правил доброго написання хайку від Мацуо Басьо: Сабі — зосередженість, спокійна радість самотності; Сіфі — усвідомлення гармонії прекрасного; Наусомі — глибина проникнення.  

Учасники флешмобу дійшли висновку, що читання та складання хайку не лише дарує насолоду, а й очищує серце, роблячи людину духовно світлішою. Відтак людина починає відчувати себе часточкою цієї краси. Саме це мав на увазі Басьо: «Все, що бачиш, – Квітка. Все, про що думаєш, – Місяць. Хто не бачить в усьому Квітки – той дикун. У кого в серці немає квітки – той все одно що звір. Прожени дикуна, віджени звіра, наслідуй Творчу силу природи – і ти повернешся в неї».

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Чирка В.В.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.