Система Orphus

Практична філософія для полтавських підлітків: мотиваційне кафе від тренерів ПОІППО замість уроків і лекцій

Незвично відзначили цьогорічний Міжнародний день філософії учні старших класів Полтавської гімназії №31. Під час виїзного засідання гуртка філософії вони стали учасниками справжнього філософського мотиваційного кафе, яке 17 листопада 2017 року організували для них спільно відділ національно-патріотичного виховання, кафедра філософії і економіки освіти та кафедра менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського.

 

«Практична філософія: чи є інструменти для успішності?»  таку назву мало засідання мотиваційного кафе і, зважаючи на запити учасників (учні 9-10 класів) та святкування Міжнародного дня філософії, було зорієнтоване на  подвійну мету:

  • долучення до відзначення World Philosophy Day 2017 й обговорення актуальних тем практичної філософії у форматі  «сократівського діалогу»
  • зацікавлення підлітків сучасними техніками і способами самоменеджменту, розвитку мислення, пам’яті, прийомами візуалізації (скрайбінг,  інтелект-карти).

Незвичний формат заходу (філософське кафе на перетині тем практичної філософії і менеджменту), креативне оформлення і цікава насичена програма дозволили максимально залучити школярів до обговорення, спершу через інтерактивне знайомство, яке провела методист відділу національно-патріотичного виховання Зоя Бечкало, потім – через діалог у колі на теми мотивації й успіху за допомогою методики «Філософія для дітей» М.Ліпмана, який організувала доцент кафедри філософії і економіки освіти, к.філос.н Тетяна Бондар.

Практичний блок був представлений мікро-тренінгами, іграми та вправами, спрямованими на розвиток особистої ефективності. Доцент кафедри менеджменту освіти, к. пед. н. Тетяна Водолазська розглянула з учасниками «7 + 1 звичку ефективного лідера (розвиток лідерських навичок за методикою С.Кові)». Учасниця програми обміну майбутніх лідерів (FLEX), студентка ПНТУ імені Юрія Кондратюка Неля Бечкало ознайомила підлітків  із можливостями даної програми та перспективами участі у міжнародних освітніх проектах. Також діти та присутні на заході вчителі дізнались про  сучасні інструменти для ефективного навчання та цікаві методики розвитку креативності, а також разом із Тетяною Бондар вчились практикувати найпростіші прийоми тайм-менеджменту для можливості більше встигати і не хвилюватися

По закінченні заходу і проведенні рефлексії учасники майже одноголосно висловились за продовження подібних зустрічей, оскільки новий формат спілкування виявився для них дуже цікавим, до того ж, у невимушеній атмосфері філософського діалогу вони змогли почути і взяти на замітку для себе багато корисного. Багато над чим – замислились по-новому. Таку пропозицію радо підтримали організатори зустрічі і керівник гуртка філософії, вчителька Полтавської гімназії №31 Людмила Мандрегеля, що вже кілька років є учасницею обласної спеціальної дослідницької групи ПОІППО «Філософія у школі».

Довідка:

Філософське кафе (фр. Le café philosophique) – демократична позаінституційна форма організації філософського діалогу, в якій стерто межу між семінаром і кава-паузою.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Бечкало З.М., Бондар Т.О.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.