Система Orphus

Працівники психологічної служби м. Горішні Плавні опановували технологію оцінки потреб дитини та сім’ї

Тренінг «Технологія оцінки потреб дитини та сім’ї як механізм психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» (частина І)  відбувся 8  листопада 2017 року у Горішньоплавнівській ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1. Його провела методист Центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського ОІППО Тетяна Хорошева.

 

Практичні психологи та соціальні педагоги ознайомилися з науковими теоріями  періодизації розвитку особистості, прив’язаності, відновлення,  які є підґрунтям для визначення педагогами та батьками потреб і можливостей дитини. Також практично опрацювали модель вивчення потреб дитини та сім’ї, складовими якої є потреби для розвитку дитини, батьківський потенціал, фактори сім’ї та середовища.

Учасники вчилися визначати критерії оцінювання життєвої  ситуації та бути при цьому об’єктивними; усвідомлювати власну професійну позицію та вміти її відстоювати в інтересах дитини; працювати в команді фахівців і узгоджувати спільне рішення щодо вирішення проблемної ситуації.

Отримані знання та навички допоможуть спеціалістам психологічної служби якомога раніше виявляти ознаки порушення забезпеченості  потреб дитини в сім’ї та надавати батькам психолого-педагогічну допомогу.  Це сприятиме вдосконаленню в області системи психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу дітей із сімей, що потрапили в складні життєві обставини.

Додамо, що друга частина тренінгу відбудеться  для працівників психологічної служби м. Горішні Плавні в грудні 2017 року. Упродовж 2017 року Центром практичної психології і соціальної роботи ПОІППО проведено низку тренінгів з вказаної теми для спеціалістів психологічної служби міст Полтави, Кременчука, Карлівського та Новосанжарського районів, практичних психологів та соціальних педагогів закладів інтернатного типу, завідуючих ДНЗ Решетилівського району.  Загалом навчанням охоплено понад 100 фахівців. Докладніше про зміст заходів: http://poippo.pl.ua/pidrozdily/tsentr-praktychnoi-psykholohii-i-sotsialnoi-roboty/podii  .

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Хорошева Т.В.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.