Система Orphus

Проведено тренінг «Упровадження медіації в освітньому закладі»

1-2 листопада на базі Омельницького ліцею виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області 12 вчителів та учнів навчалися вирішувати конфлікти шляхом ведення переговорів,  самостійно проводити медіації.

К. М. Муліка, завідувач центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО провела тренінг, у ході якого ознайомила учасників з медіацією, як відновлювальним стосунки методом вирішення конфліктів (принципи, основні етапи процедури). Були створені умови для усвідомлення власної стратегії поведінки в конфлікті. За допомогою психологічних вправ учасники усвідомили переваги та недоліки різних стратегій вирішення конфліктів: сили, Закону, переговорів. Чимало часу було відведено на опанування учасниками тренінгу комунікативними техніками ведення переговорів.

Медіація є європейською практикою позасудового вирішення конфліктів шляхом переговорів із залученням третьої, нейтральної сторони.  Для медіації характерно не пошук та покарання винних у конфліктній ситуації, а налагодження подальших дій з метою задоволення потреб та інтересів обох сторін, як наслідок − відновлення стосунків та створення безпечного середовища.

На базі центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського створений та постійно поповнюється банк науково-методичних, навчальних матеріалів з питань медіації. 

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Муліка К.М.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.