Система Orphus

Робота інтервізійної групи для працівників психологічної служби закладів інтернатного типу

1 листопада 2017 року Центром практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського проведено чергове засідання інтервізійної групи для  практичних психологів та соціальних педагогів закладів інтернатного типу. Участь взяли 14 спеціалістів. 

 

Інтервізія  (лат. іnter – між, visio – бачення) – групова робота, яка передбачає структуроване обговорення, вивчення випадку з практичної діяльності спеціаліста з метою аналізу труднощів та непорозумінь в ході роботи, пошуку ефективних способів вирішення професійної проблеми. Інтервізійна група – це платформа для розвитку, підтримки професійного рівня, обміну досвідом. Інтервізія є профілактикою професійної кризи та емоційного вигорання  спеціаліста.

Учасники познайомилися з результати вирішення проблемної ситуації за наслідками попередньої інтервізійної сесії (12 травня 2017 року: http://poippo.pl.ua/novyny-poippo-blohom/item/4248-robota-interviziinoi-hrupy-dlia-pratsivnykiv-psykholohichnoi-sluzhby-zakladiv-internatnoho-typu). Етап ознайомлення з результатами сприяв визнанню учасниками важливості взаємопідтримки та спільної роботи в форматі інтервізії.

Основна частина була присвячена роботі над запитом «Психологічний супровід дитини з розладами аутичного спектру». Спільний аналіз проблемної ситуації допоміг учасникам провести «ревізію» власних підходів, визначити зони компетентності та конфіденційності в роботі з дитиною та сім’єю та напрямки роботи з проблемою; спеціалісту  – визначити план своєї роботи з проблемною ситуацією. Сухіна Наталія Володимирівна, практичний психолог Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради, запропонувала для роботи схему спостереження та аналізу за проблемною поведінкою дітей.  

В процесі групової роботи учасники розвивали вміння формулювати професійний запит, здійснювати аналіз ситуації та складати план роботи над проблемою.

За запитом учасників наступна зустріч заплановано на 7 грудня 2017 р.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Хорошева Т.В.

 


 Copyright © 2001-2018, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2018, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.