Система Orphus

Упровадження в освіті Полтавщини розробок обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті»

26 вересня 2017 року учасники обласної спеціальної дослідницької групи «Філософія лідерства в освіті», директори загальноосвітніх навчальних закладів Карлівського району Полтавської області на засіданні «Формування лідера на уроці: досвід і проблеми» вивчали результати впровадження проекту «Лідер у мені» у Федорівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» імені Г. Т. Берегового.

 

Відкрила засідання Литвинюк Людмила Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії і економіки освіти ПОІППО, котра у своєму виступі наголосила на варіативності моделей формування лідерської компетентності в школі та запросила директорів Карлівщини приєднатися до Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти, що формується з метою розроблення та впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах моделей і технологій формування лідерської компетентності учнів і вчителів, пропагування та поширення серед педагогічної і батьківської громадськості лідерської освіти.

Учасників засідання привітав Борисенко Віктор Володимирович, голова Федорівської сільської ради. Слєпцова Людмила Миколаївна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Карлівської районної державної адміністрації, розкрилапитання лідерства Карлівського району в освіті Полтавщини та представила шкільних директорів-лідерів краю.

Ракосій Оксана Сергіївна, учасниця СДГ «Філософія лідерства в освіті», директор Федорівського НВК, ініціатор розроблення шкільного проекту «Лідер у мені» , висвітлила процедуру впровадження в навчально-виховний процес школи лідерської освіти та динаміку зростання лідерської компетентності в учнів за підсумками діяльності Федорівського НВК 2013–2017 рр.

Педагоги школи представили роботу навчального закладу за різними напрямами: формування екологічного, спортивного лідерства учнів, лідерських якостей школярів у процесі краєзнавчої роботи, організації гурткової роботи художньо-естетичного напрямку, формування лідера у класному колективі.

Учасники засідання відвідали уроки із використанням міні-модулів лідерського спрямування, розроблених учителями школи: «М. Хвильовий «Я (Романтика)» – новела про добро і зло в житті та в душі. Проблема внутрішнього роздвоєння  людини між гуманізмом і обов’язком» – урок української літератури в 11 класі за технологією зустрічних зусиль (Дубовик Лідія Миколаївна, вчитель української мови та літератури); «Конфлікт головного героя Жульєна Сореля з суспільством як сюжетний стрижень роману. Внутрішня драма героя як наслідок цього конфлікту» – урок зарубіжної літератури у 10 класі за методикою трансформування методів фантазування Д. Родарі в сучасний урок зарубіжної літератури (Юхновська Наталія Михайлівна,вчитель російської мови та зарубіжної літератури); «Раз добром налите серце, вік не прохолоне. А. Дімаров «Для чого людині серце» – урок літературного читання у 3 класі за теорією розв’язування винахідницьких задач (Агафонова Маргарита Миколаївна, вчитель початкових класів); «Пригоди пана Відсотка» – урок математики у 6 класі (реалізація змістової лінії  «Підприємливість і фінансова грамотність») (Ємець Валентина Миколаївна,вчитель математики); «Чинники розміщення виробництва» – урок географії у 9 класі (реалізація змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток») (Прихідько Лілія Федорівна, вчитель географії Федорівського НВК). Учасники СДГ переглянули використання міні-модулів лідерського спрямування і на заняттях шкільного гуртка «Саундтрек» (керівник гуртка – Бєсєдіна Марина Володимирівна, вчитель музичного мистецтва).

Під час дискусії «Проблеми формування лідера в школі» між учасниками засідання і вчителями Федорівського НВК визначено нові напрями подальшої дослідницької роботи з формування лідерської компетентності учнів, аналізу її результатів.

У підсумку засідання педагогам Карлівщини за їхній внесок у розвиток лідерства на Полтавщині, висвітлення власного досвіду формування лідера на уроці та  організацію засідання СДГ «Філософія лідерства в освіті» вручено подяки ПОІППО.

 

 1   2

«Тернисті сходинки до вершин космічної слави»:
презентація життєпису двічі Героя Радянського Союзу,
льотчика-космонавта Г. Т. Берегового

 

3

Відкриття засідання СДГ «Філософія лідерства в освіті»

Литвинюк Людмила Вікторівна, к. пед. н., доцент кафедри філософії і економіки освіти

 

4

Вітальне слово учасникам засідання

Борисенко Віктор Володимирович, голова Федорівської сільської ради

 

 5

«Формування лідерських якостей учнів у  процесі краєзнавчої роботи»

Кравченко Ірина Вікторівна, педагог-організатор Федорівського НВК

 

 6

«Формування спортивного лідерства учнів»

Колодка Олександр Федорович, учитель фізичної культури Федорівського НВК

 

7

«Формування лідера в класному колективі»

Юхновська Наталія Михайлівна, класний керівник 11 класу Федорівського НВК   

 

 8

«Формування лідерських якостей учнів у процесі організації гурткової роботи художньо-естетичного напрямку в школі».
Відкрите заняття гуртка «Саундтрек».

Бєсєдіна Марина Володимирівна, вчитель музичного мистецтва, керівник гуртка «Саундтрек»  Федорівського НВК

 

9

«Пригоди пана Відсотка» – урок математики у 6 класі (реалізація змістової лінії  «Підприємливість і фінансова грамотність»)

Ємець Валентина Миколаївна, вчитель математики Федорівського НВК

 

10

«М. Хвильовий «Я (Романтика)» – новела про добро і зло в житті та в душі. Проблема внутрішнього роздвоєння  людини між гуманізмом і обов’язком» – урок української літератури в 11 класі за технологією зустрічних зусиль

Дубовик Лідія Миколаївна, вчитель української мови та літератури Федорівського НВК

 

11

«Чинники розміщення виробництва» – урок географії у 9 класі
(реалізація змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток»)

Прихідько Лілія Федорівна, вчитель географії Федорівського НВК

 

12

«Раз добром налите серце, вік не прохолоне. А. Дімаров «Для чого людині серце» – урок літературного читання у 3 класі за теорією розв’язування винахідницьких задач 

Агафонова Маргарита Миколаївна, вчитель початкових класів Федорівського НВК

 

13

«Динаміка зростання лідерської компетентності в учасників навчально-виховного процесу за підсумками діяльності Федорівського НВК 2013–2017 рр.»

Ракосій Оксана Сергіївна, директор Федорівського НВК

 

14

Вручення подяки та комплекту видань ПОІППО Слепцовій Людмилі Миколаївні,
начальнику відділу освіти, молоді та спорту Карлівської РДА

 

 15   16

Дискусія «Проблеми формування лідера в школі» між учасниками засідання і вчителями Федорівського НВК

 

17

Загальне фото учасників засідання СДГ на подвір’ї Федорівського НВК біля пам’ятника льотчику-космонавту Г. Т. Береговому

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Литвинюк Л.В.

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.