Система Orphus

Духовно-моральний напрямок розвивальної роботи практичних психологів з дітьми

 

21 вересня 2017 року на базі Полтавського СНВК №10 відбулося друге засідання обласної авторської творчої майстерні для практичних психологів «Використання педагогічної пісочниці в роботі практичного психолога з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку». Керівник майстерні – Зарудська Т. А., практичний психолог СНВК №10  м. Полтави. Куратор – Хорошева Т. В., методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. Учасники - практичні психологи, які працюють з дітьми дошкільного та  молодшого шкільного віку (24 спеціаліста з навчальних закладів області). 

 

«Тому, хто не осягнув науки добра, всяка інша наука лише шкодить» (Мішель Монтень)

«Сенс не можна дати — його треба знайти. 

Освіта повинна дати людині засоби для виявлення смислів»  (Віктор Франкл)

 

Тема другої зустрічі: «Духовно-моральна складова розвивальної програми «Чарівна Пісочна країна» для роботи практичного психолога з використанням педагогічної пісочниці та філософських казок» (автор програми: Зарудська Т.А.).

Сьогодні маленька людина живе і розвивається в оточенні безлічі можливостей і водночас ризиків. Дошкільний вік у сенсі духовного розвитку унікальний і своєрідний — він закладає основи образного сприймання світу як повного несподіванок, таємниць та відкриттів. Перші кроки дитини до духовного ідеалу при певних умовах можуть перетворитися в любов до краси, порядку, правди, до самого себе та людей, врешті — до світу, що оточує, до рідного краю. Саме такі завдання закладені у духовно-моральній складовій розвивальної роботи практичного психолога з дітьми за програмою «Чарівна Пісочна країна».

Зарудська Тетяна Анатоліївна представила свій досвід роботи з формування у дітей цілісного образу «Я»  та моральних цінностей. Було розкрито методичні підходи та основні поняття з теми, особливості застосування в роботі розвивальних ігор, казок, ігор в піску  для усвідомлення дітьми абстрактних понять, емоційного відреагування, пізнання себе та ставлення до світу навколо, формування свого ефективного та безпечного способу взаємодії з природою, людьми на основі поваги, моральних цінностей. Робота відбулася за програмою:

1. «Людина – частина природи». Основні поняття, що розкривають суть взаємодії людини з навколишнім світом (краса, порядок, причинно-наслідкові зв’язки, творча та руйнівна природа людини). Фрагмент розвивального заняття з дітьми «Творча і руйнівна природа людини».

2.«Людина серед людей». Моральні цінності людини. Почуття та моральні цінності як основа поведінки людини. Фрагмент розвивального заняття з дітьми «Шкода від поганих думок, поганих слів, сварок».

3.«Особистість людини». Цілісне сприйняття дитиною свого образу «Я». Фрагмент розвивального заняття з дітьми «Ставлення до світу навколо нас. Оптимізм і песимізм». 

Кожний етап практичні психологи проживали як учасники тематичного кола, розвивальної гри, вільної гри в піску, самоаналізу, рефлексії. Через роботу в пісочниці пройдено шлях від побудови Світу та визначення порядку в ньому, правил та моральних цінностей його жителів до знаходження місця особистості у цьому Світі.

Атмосфера професійного спілкування спонукала до роздумів, аналізу, дискусії, рефлексії — набуття особистісного та професійного досвіду.

Інформацію про перше засідання авторської творчої майстерні, яке відбулося 15 березня 2017 року, можна знайти за посиланням: http://poippo.pl.ua/novyny-poippo-blohom/item/4111-vidbulosia-zasidannia-avtorskoi-tvorchoi-maisterni-dlia-praktychnykh-psykholohiv .

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Хорошева Т.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.