Система Orphus

Демократія і права людини починаються з нас! (Рада Європи. Хартія з освіти для демократичного громадянства та прав людини)

«Розвиток демократичного середовища та демократичного врядування в освітніх установах» – тема заняття постійно діючого наукового семінару, яке відбулося 22 червня 2017 року на базі ПОІППО.

 

У своєму виступі Світлана Королюк наголосила, що практика й заходи з навчання та викладання в освітніх закладах повинні відповідати принципам і цінностям демократії та прав людини, сприяти їхньому поширенню; зокрема, урядування в навчальних закладах має відображати й пропагувати цінності прав людини, сприяти розвитку спроможності й активній участі школярів, педагогічного персоналу і зацікавлених сторін, включаючи батьків. Однією з основних цілей освіти для демократичного громадянства й освіти з прав людини є не просто надання учням знань, розумінь і навичок, але й сприяння їхній готовності брати участь у житті суспільства, захищати та підтримувати права людини, демократію та верховенство права.

Клепко С.Ф., доктор філософських наук, доцент, в.о.професора, проректор, наголосив, що навчання демократії в школі – це не лише формування знань учнів про демократичні інститути та процеси, а й створення середовища – умов, за яких адміністрація, вчителі, учні та їхні батьки будуть безпосередніми учасниками демократичного процесу, практикуватимуть демократію у всіх сферах шкільного життя.

Халецька Л.Л., методист інституту, підкреслила, що в рамках сучасного вектору змін школа має заохочувати ініціативу та власну думку,критичне ставлення до дійсності, повагу до різноманітності, взаємоповагу та відповідальність.

Під час семінару працівники інституту взяли участь у рольовій грі, яка мала на меті розвиток навичок учасників у прийнятті спільного рішення й відповідальності, вироблення процедур його прийняття, ведення дискусії з урахуванням думки усіх учасників.

Таким чином, учасники семінару прийшли до висновку, що для розвитку демократичного середовища важливо формувати й поглиблювати демократичну культуру, заохочувати ініціативу та власну думку, критичне ставлення до дійсності, повагу до різноманітності, взаємоповагу та відповідальність.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): С.В.Королюк

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.