Система Orphus

Про проведення круглого столу «Виховання громадянина-патріота України в ході реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки»

19 вересня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації  проведено  круглий  стіл на тему  «Виховання громадянина-патріота України в ході реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки». До участі було запрошено педагогічних працівників, представників засобів масової інформації та громадськість.

 

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Харченко Олена Вікторівна, наголосила, що серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості сучасних і прийдешніх поколінь. В основу національної системи патріотичного виховання покладено національну ідею як консолідуючий чинник розвитку суспільства і нації в цілому. Форми й методи виховання базуються на народних традиціях, кращих надбаннях національної та світової педагогіки й психології. Олена Вікторівна представила стан реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки у навчальних закладах області.

Під час круглого столу було розкрито проблемні питання, зокрема: значення уроків «Захист Вітчизни» та допризовної підготовки молоді для формування свідомого громадянина-патріота в умовах концепції Нової Української Школи та Закону України «Про освіту» (Бариш О. М.);  військово-патріотичне виховання як запорука розвитку соціальної активності, формування високих моральних цінностей, патріотизму, духовності, підвищення компетентності та психологічної стійкості дітей та молоді (Безверхий  О. А.); впровадження національно-патріотичного виховання серед загальноосвітніх навчальних закладів області (Кашницький М. В., Мисник С. І., Драч Н. В.). Голуб Володимир Семенович,  голова Громадської ради при облдержадміністрації, акцентував увагу на   важливості виховання дітей та молоді у дусі  національно-патріотичного єднання.

Учасники круглого столу обговорили шляхи реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки у навчальних закладах області.

Під час засідання круглого столу здійснювалась он-лайн трансляція, тому до розмови змогли приєднатися місцеві органи управління освітою Полтавщини та всі бажаючі.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Бечкало З.М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.