Система Orphus

Науковий семінар у ПОІППО: «Неочевидні сценарії діяльності особистості у теорії передбачуваної ірраціональності Дена Аріелі»

26 травня відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся черговий науковий семінар.

 

Із доповіддю на тему: «Неочевидні сценарії діяльності особистості у теорії передбачуваної ірраціональності Дена Аріелі»виступила Курмишева Н. І., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти. Ден Аріелі — професор Массачусетського технологічного інституту, очільник дослідницької групи в університеті Дьюка, досліджує причини, закономірності і наслідки ірраціональної поведінки людей.

Теорія передбачуваної ірраціональності Дена Аріелі аналізує неочевидні сценарії діяльності особистості і встановлює закономірності нелогічної поведінки, коли дії та вчинки людини є неузгодженими, абсолютно неочікуваними.

Доповідачем були порушені питання осмислення ірраціональності для повсякденних дій і рішень, а також для розуміння того, як вибудовується навколишній світ і як особистість справляється із пропонованими альтернативами. Важливий висновок полягає у тому, що, усвідомивши, яким чином особистість допускає системні помилки, у людини формується готовність вчитися їх уникати, працювати над собою, розвиватися і самовдосконалюватися впродовж життя.

У обговоренні доповіді Клепко С. Ф., проректор з наукової роботи, доктор філософських наук, доцент, керівник наукового семінару звернув увагу присутніх на драматичну долю вченого, а також на добру традицію працівників кафедри менеджменту освіти знайомити колег із зарубіжними новітніми науковими дослідженнями у менеджменті освіти в цілому та освітньому процесі зокрема. Тимчука О. В., методиста центру координації діяльності методичних служб, зацікавило питання співвідношення соціальних та ринкових норм у поведінці особистості.

Підсумки дискусії було підведено керівником наукового семінару Клепком С. Ф., висловлено побажання для доповідача: продовжити дослідження у обраному напрямку та вивчити, наскільки закономірності, окреслені Д. Аріелі, можуть допомогти моделювати участь учителів у системі післядипломної освіти.

На семінарі були вручені подяки Гавриш Р. Л., кандидату історичних наук, доценту, доценту кафедри менеджменту освіти, та Водолазській Т. В., кандидату педагогічних наук, старшому викладачеві кафедри менеджменту освіти за інноваційний пошук та поширення педагогічного досвіду; подяка Нетудихатці Н. В., методисту кафедри методики змісту освіти, за організовану роботу наукового семінару Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

Із матеріалами семінару можна познайомитися тут.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Курмишева Н.І.

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.