Система Orphus

Відбувся тренінг «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини»

Центр практичної психології і соціальної роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського продовжує роботу з упровадження в діяльність працівників психологічної служби Полтавської області сучасних підходів до забезпечення прав дитини — технології оцінки потреб дитини як механізму соціально-педагогічного патронажу дитини та сім’ї, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

 

Мета інвестиції у дітей - розірвати коло неблагополуччя.

 

17 травня 2017 року для практичних психологів та соціальних педагогів м. Полтави проведено другу частину тренінгу «Технологія оцінки потреб дитини як механізм соціально-педагогічного патронажу в найкращих інтересах дитини» (взяли участь 23 спеціаліста). Ведучі: Хорошева Т.В., Самойлюк О.М., методисти центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. Інформація про першу частину тренінгу за посиланням: http://poippo.pl.ua/novyny-poippo-blohom/item/4204-uprovadzhennia-mizhnarodnykh-standartiv-iz-zabezpechennia-prav-dytyny-v-robotu-spetsialistiv-psykholohichnoi-sluzhby-poltavskoi-oblasti .

Актуальність теми обумовлена необхідністю оновлення принципів в роботі з сім’єю щодо забезпечення інтересів дитини: раннє виявлення ускладнень з метою вчасного надання допомоги, визначення сильних сторін, ресурсів батьків та розвиток батьківського потенціалу, сприяння вихованню дитини саме в родині. Оцінка потреб дитини та її сім’ї необхідна для забезпечення обґрунтованих, об’єктивних рішень відносно дитини з урахуванням її інтересів. Технологія оцінки є ефективним інструментом захисту дитини та дозволяє визначити: чи не потерпає дитина від насилля або жорстокого поводження, чи забезпечені її базові потреби для розвитку. Інструментарій допомагає вивчити стан розвитку дитини та його відповідність віковій нормі, здатність батьків задовольняти потреби дитини, виявити складні життєві обставини, які сім’я не може подолати самостійно, визначити межі втручання спеціалістів та коло спеціалістів для надання підтримки дитині та сім’ї.

На тренінгу були опрацьовані такі питання:

  • науково-методична система технології оцінки потреб дитини та сім’ї (суб’єкти соціально-педагогічного патронажу; сучасні принципи та підходи до роботи щодо забезпечення інтересів дитини та роботи із сім’єю; наукове підґрунтя технології; складові моделі оцінки забезпеченості потреб дитини; методичний інструментарій);
  • методи роботи практичних психологів та соціальних педагогів з дитиною та сім’єюу кризовий період;
  • критерії визначення складності ситуації для підготовки висновку за результатами оцінки забезпеченості потреб дитини та планування подальшої роботи з проблемою спеціалістами закладу освіти;
  • особливості роботи соціальних служб щодо супроводу сім’ї, яка потрапила у складні життєві обставини (алгоритм ведення випадку);
  • особливості міждисциплінарної командної роботи спеціалістів навчального закладу, робота консиліуму;
  • особливості психолого-педагогічного спілкування з батьками.

Практичні психологи та соціальні педагоги відпрацьовували навички: аналізувати інформацію та уникати суб’єктивних оцінок, працювати в команді та узгоджувати спільне рішення, визначати межі професійної компетентності та відповідальності, ефективно спілкуватися з батьками.

Учасники отримали науково-методичні матеріали з теми в електронному варіанті.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Хорошева Т.В.

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.