Система Orphus

У ПОІППО зібралися менеджери освіти, небайдужі до питання розвитку опорних шкіл

28 квітня у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського зібралися менеджери освіти, небайдужі до питання розвитку сучасних навчальних закладів в умовах змін. У першу чергу йшлося про створення і функціювання опорних шкіл.

 

У науково-практичному семінарі “Розвиток сучасного навчального закладу в умовах змін: опорні школи” брали участь 41 особа-менеджери освіти, серед яких директори шкіл, заступники директорів ЗНЗ, небайдужі до питань розбудови опорної школи.

Мета заходу: об’єднання інтелектуального потенціалу освітян Полтавської області у справі модернізації загальноосвітньої школи у сільській місцевості, забезпечення рівного доступу учнів до якісної освіти, підвищення управлінської компетентності; формування усвідомлення необхідності постійного розвитку та саморозвитку, активної життєвої громадянської позиції менеджера освіти впродовж всього життя.

У ході науково-практичного семінару було цілісно висвітлено різні аспекти функціювання опорної школи. Курмишева Ніна Іванівна, канд. пед. наук, доцент кафедри менеджменту освіти ПОІППО,зупинилася на питанні управління розвитком кадрового потенціалу в умовах створення опорного навчального закладу. Буйдіна Олена Олександрівна, канд. пед. наук, завідувачка кафедри методики і змісту освіти ПОІППО, наголосила на важливості профілізаціїзагальноосвітнього навчального закладу як умові його конкурентоздатності. Її виступ викликав менеджерів освіти на жваву дискусію. Про правові аспекти створення і функціонування опорних навчальних закладів мала слово Дубинка Олена Вікторівна, юрист ПОІППО. Ведення діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах стало предметом виступу Голяк Ольги Іванівни, начальника відділу формування національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Полтавської області. Водолазська Тетяна Володимирівна, канд. пед. наук, старший викладач кафедри менеджменту освіти ПОІППО зупинилася на питанні, чого не вистачає шкільному дизайну та яким його хочуть бачити учні, вчителі, батьки.

Учасники науково-практичного семінару отримали корисну інформацію щодо умов підвищення ефективності функціювання опорних шкіл як нового формату ЗНЗ, обговорили наболілі питання і виробили практичні рекомендації. Втомлені та натхненні, вони й після закінчення роботи семінару продовжували дискутувати, як освіта на селі може стати більш якісною і залишатися доступною одночасно. Висловили пропозицію, щоб семінар “Розвиток сучасного навчального закладу в умовах змін: опорні школи” став постійно діючим.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Курмишева Н.І.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.