Система Orphus

У Полтавській області вперше проведено Форум працівників методичної служби

20 квітня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся І обласний Форум працівників методичної служби. Захід проведено з метою підбиття підсумків І етапу реалізації Концепції розвитку методичної служби Полтавської області на 2015-2020 рр.

 

У роботі Форуму взяли участь 68 осіб, серед яких працівники методичних кабінетів (центрів) районів, міст, об’єднаних територіальних громад і педагоги Полтавської області.

Під час пленарного засідання освітяни області ознайомилися з результатами І етапу реалізації Концепції розвитку методичної служби Полтавської області на 2015-2020 роки (Корягіна Н.В., Устименко Т.А., Жара Н.М.), з досвідом і проблемами діяльності методичних кабінетів (центрів) області на шляху оновлення моделі методичної служби (Сутула О.В.) та з особливостями надання методичних послуг освітянам в умовах децентралізації (Шаблій Л.С.).

Учасниками Форуму відзначено актуальність та доцільність розглянутих питань практичної частини. А саме:

-         Інноваційні освітні проекти (Корягіна Н.В.);

-         Інноваційний освітній простір школи як умова розвитку особистості учня (Крилевець М.П.);

-         Дизайн, що надихає. Новопечерська школа (Водолазська Т.В.);

-         Інформаційний освітній простір закладу: історії успіху (Шостя С.П., Кульченко О.А.);

-         Читацька компетентність – шлях до успіху (Коваленко О.П.).

Підбиваючи підсумки роботи Форуму, учасники ухвалили звернення до освітян області:

«Ми, учасники І обласного Форуму працівників методичної служби міст, районів, селищ, обговорили досвід і проблеми на шляху оновлення методичної служби Полтавщини та звертаємось до обласної вчительської спільноти.

Ми КОНСТАТУЄМО, що методична служба Полтавської області – це цілісна система, яка в умовах розбудови Нової української школи спрямовує свої зусилля на вдосконалення науково-методичного супроводу процесу змін, що відбуваються на рівні дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Працівники методичних кабінетів, центрів, відділів освіти, як частина освітянської спільноти, підтримують дії з реформування освітньої галузі України. В умовах оновлення підходів до організації методичної роботи, змін у структурі в зв'язку з процесом децентралізації зросла потреба в уміннях кожного методиста критично оцінювати інформацію, визначати чітку позицію та вдосконалювати професійні компетентності.

Сьогодні в часи розбудови Нової української школи, ми ПРАГНЕМО перш за все миру, безпеки, політичної, економічної та соціальної стабільності, найшвидших позитивних змін у житті українців.

Ми хочемо бачити результативну наступність у реформах Міністерства освіти і науки України з урахуванням передових педагогічних практик та наукових доробків.

Підвищення іміджу школи та професії учителя стають сьогодні завданням номер один, оскільки, саме на них лежить відповідальність за виховання молодого покоління громадян України. Кожний педагог має відчути свою соціальну захищеність.

Ми прагнемо підтримки влади, Департаменту освіти і науки в забезпеченні методичних кабінетів (центрів) сучасною матеріально-технічною базою, а вчителя – реальною можливістю професійного зростання для формування в учнів компетентностей ХХІ століття.

Щоб якнайшвидше втілити в життя усі наші прагнення, потрібні не лише зусилля влади. Ми ЗАКЛИКАЄМО кожного освітянина Полтавщини докласти максимум зусиль, щоб досягти поставлених цілей для розвитку освітньої галузі України.

Кожний методичний працівник має використати всі можливості комунікації для сталого розвитку освіти в області, сумлінно виконувати свої професійні обов’язки.

Сьогодні методист повинен рухатись пліч-о-пліч з учителем, сприяти його науково-методичному зростанню, розвивати професійні компетентності, для різнобічного розвитку, виховання і соціалізації особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності.

Ми маємо чути учнів, батьків і колег, поважати їхню думку та уникати конфліктів. Учні, батьки та педагогічні працівники об’єднані спільними цілями та прагненнями, є рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за його результат. Закликаємо до діалогу і багатосторонньої комунікації між учнями, батьками та педагогами для зміни односторонньої авторитарної комунікації вчитель – учень.

Давайте позбуватись подвійних стандартів, заангажованості та догматичності, бути дипломатичними, але чесними і відвертими перед собою, учнями, батьками, громадськістю і брати відповідальність за свої слова і дії!»

 

 

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Н.М.Жара

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.