Система Orphus

Відбулося засідання авторської творчої майстерні для практичних психологів

15 березня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбулося перше засідання  авторської творчої майстерні для практичних психологів на тему “Використання педагогічної пісочниці в роботі практичного психолога з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку”. Керівник майстерні – Зарудська Т. А., практичний психолог СНВК №10  м. Полтави. Куратор – Хорошева Т. В., методист центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО. У роботі взяли участь  30 практичних психологів області, які використовують ігри з піском в розвивальній роботі з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

 

Мета зустрічі: поширення психолого-педагогічного досвіду використання педагогічної пісочниці в розвивальній роботі з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку; ознайомлення з концептуальним підходом в роботі практичного психолога  щодо формування “Я-концепції” у дітей старшого дошкільного віку.

Зарудська Тетяна Анатоліївна познайомила колег з науково-методичними основами своєї професійної діяльності, особливостями організації робочого простору та алгоритмом проведення занять з дітьми з використанням ігор в піску та казок. Презентувала авторську розвивальну програму “Чарівна Пісочна країна” для роботи практичного психолога з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

Вправа “Побудова свого образу Світу” допомогла учасникам відчути можливості природних та штучних матеріалів, спеціального середовища для саморозкриття особистості.

Відбувся відеоперегляд та обговорення розвивального заняття “На допомогу Червоній шапочці” (з досвіду роботи Зарудської Т. А. з дітьми старшого дошкільного віку логопедичної групи). На майстер-класі “Формування довільної поведінки у дітей дошкільного віку через відчуття внутрішнього порядку” продемонстровано  способи розкриття дітям змісту абстрактних понять.

По завершенні роботи учасники обмінялись враженнями та думками щодо планування подальшої роботи авторської творчої майстерні. Наступне засідання відбудеться у вересні 2017 року.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Хорошева Т.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.